Eddig tartott a Southampton-csoda

2014.12.13. 18:17

A listavezető Chelsea hazai pályán magabiztosan nyert az utolsó harminc percben emberhátrányban futballozó Hull City ellen az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.Tartja a lépést a londoniakkal a City, kipukkadni látszik a Southampton.

Premier League, 15. forduló, eredmények:
Burnley-Southampton 1-0 (0-0) G: Barnes 73.)
Chelsea-Hull City 2-0 (1-0) G: Hazard 7., Diego Costa 68.
Leicester City-Manchester City 0-1 (0-1) G: Lampard 40.
Crystal Palace-Stoke City 1-1 (1-1) G: McArthur 11., ill. Crouch 13.
Sunderland-West Ham United 1-1 (1-1) G: Gomez 22., ill. Downing 29.
West Bromwich Albion-Aston Villa 1-0 (0-0) G: Gardner 72.

19h: Arsenal-Newcastle 4-1 (1-0) G: Giroud 15., 58., Cazorla 54., 88., ill. Perez 63

A Chelsea gyorsan megszerezte a vezetést a kiesőzónába zuhanó Hull ellen, és ez nem is tett jót a meccsnek, a helyzetek helyett inkább a vendégek két durva belépője okozott izgalmat. Az elsőért még csak sárga járt, a másodikért azonban teljesen jogosan kapott egyből pirosat az ellenfelét megtaposó Huddlestone.

A Chelsea üldözője, a Manchester City a Leicester otthonában aratott egygólos győzelmet, a vendégek győztes gólját Frank Lampart szerezte a 40. percben.

A jól rajtoló, de az utóbbi hetekben hullámvölgybe került Southampton sorozatban negyedszer kapott ki. Ezúttal az újonc Burnley vendégeként úgy, hogy Dusan Tadic révén - még 0-0-s állásnál - tizenegyest hibázott.

Diego Costa megint betaláltForrás: AFP/Ian Kington

Az Arsenal Olivier Giroud és az éppen harmincéves Santi Cazorla két-két góljával fölényes győzelmet aratott a vendég Newcastle United felett. A remek formában érkező Newcastle a vereséggel nem tudta megelőzni az Arsenalt.