A Liverpool sem tudta megállítani a ManUnitedet

Rooney, Wayne Manchester, 2014. december 14.
Manchester, 2014. december 14. Wayne Rooney, az angol Manchester United (b) és Philippe Coutinho, a Liverpool játékosa az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2014. december 14-i mérkőzésén a manchesteri Old Trafford Stadionban. (MTI/EPA/Peter Powell)
A Manchester United a mindent védő David de Gea vezérletével hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóján, így már zsinórban hat megnyert bajnokinál jár.

Premier League, 16. forduló:
Manchester United - Liverpool 3-0 (2-0)
gól: Rooney (12.), Mata (40.), Van Persie (71.)

A Manhester United már a 12. percben megszerezte a vezetést Rooney révén, miután Valencia nagyon befűzte védőjét a jobb oldalon, majd tökéletesen passzolt vissza a csapatkapitánynak. (1-0)

Rooney szerzett vezetést a Unitednek Forrás: MTI/EPA/Peter Powell

Az első félidő végén Juan Mata gondoskodott arról, hogy a hétközben a Bajnokok Ligájától búcsúzó Liverpool ne kapjon vérszemet, a világbajnok spanyol kettőre növelte a hazaiak előnyét. (2-0)

Louis van Gaal csapatából kiemelkedett David de Gea, aki mindent védett, főleg Mario Balotellit kergette őrületbe, akinek kifogta a szemét a második félidőben.

A végeredményt Robin van Persie állította be, akit Mata hozott kihagyhatatlan helyzetbe. (3-0)

A sorozatban hatodik bajnokiját megnyerő Manchester United így 31 ponttal áll a harmadik helyen a 39 pontos Chelsea és a 36 pontos Manchester City mögött. A tavalyi ezüstérmes Liverpool az utóbbi hét bajnokijából csupán kettőt nyert meg, és maradt a középmezőnyben.