Az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának első hétfői mérkőzésein az Udinese Empoliban nyert, a Napoli pedig a Genoát győzte le. A nápolyiak győzelmükkel visszavették a harmadik helyet a Laziótól.

Serie A, 20. forduló:
Empoli-Udinese 1-2 (1-1) G: Saponara 37. - 11-esből, ill. Di Natale 19., Widmer 60.
Napoli-Genoa 2-1 (1-0) G: Higuain 7., 75. - 11-esből, ill. Falque 56.

A hagyományos baráti viszonyt ápoló Napoli és Genoa meccse góllal kezdődött, Gonzalo Higuaín már a 7. percben befejelte a Perin kapuson felperdülő labdát. Szépséghiba, hogy az argentin csatár lesen volt, amikor Callejón kapura lőtte a labdát.

A Napoli második gólja sem sikerült szabályosra, a játékvezető egy beadás után fújt roppant vitatható büntetőt a déliek javára, amit Higuaín be is vágott, miután Falque kiegyenlített a Genoának.

Az Udinese 2-1-re győzött az Empoli vendégeként, miután Toto Di Natale és Widmer góljaira csak Saponara révén tudott válaszolni. A hajrát már 10 emberrel játszotta végig az udinei csapat, a 74. percben Konét állította ki a játékvezető.