Bilbaói ötössel érkezett meg a Real nyakára a Barca

Lionel Messi, Barcelona, foci
SPAIN, Barcelona : Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates his goal during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) round of 16 first leg football match FC Barcelona vs Elche FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 8, 2015. AFP PHOTO/ JOSEP LAGO
A Barcelona 5-2-re győzött az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, így egy pontra megközelítette az éllovas, de szombaton kikapó Real Madridot.

Az első negyedóra végén egy szerencsés góllal került előnybe a Barca, Messi szabadrúgása a sorfal egyik tagján megpattant, így Iraizoz hiába vetődött vissza, már nem tudott védeni.

A gólt két óriási bravúr követte, előbb Claudio Bravo tartotta meg a vezetést a katalánok számára, amikor Aduriz közeli lövését valahogy kifogta, majd a túloldalon egy tökéletes támadás végén Suárez fejelt, de Iraizoz kiszedte a léc alól a labdát. A 26. percben aztán már az uruguayi csatár nyerte a párharcot, Messi lekészítése után 17 méterről vágta be a labdát. A Barca nem állt le, és újabb gólt szerezhetett volna, de Xavi nagy szólója után Neymar térddel a kapufára tette a labdát.

A meccs összefoglalója:

A második félidő elején felcsillant a remény a Bilbao számára, amikor a Cladio Bravóról kipattanó labdát Mikel Rico közelről bepofozta, de a Barca gyoran lehűtötte a kedélyeket, Suárez beadása után Messi rosszul találta el a labdát, a kapu előtt álló De Marcos testéről azonban bepattant a labda.

Neymar sem akart lemaradni a többiektől, egy kontra végén lőtte ki a bal alsót, és bár Aduriz erre még válaszolt, az utolsó szó a Barcáé volt, Messi zseniális ütempassza után Busquets rúgatott gólt Pedróval. A vége így 5-2 lett, a Barca pedig ott liheg a Real nyakán, amelynek már csak egy pont az előnye.

A másik barcelonai csapatnak, az Espanyolnak viszont nem jutott sikerélmény, a Valencia a 2-1-es győzelmével lépéselőnybe került a negyedik helyért vívott csatában a Sevillával szemben, amely kikpaott az alsóházból menekülni próbáló Getafétól.

Primera División, 22. forduló:
Athletic Bilbao - FC Barcelona 2-5 (0-2)
gól: Mikel Rico (60.), Aduriz (66.), illetve Messi (16.), Suárez (26.), De Marcos (61., öngól), Neymar (65.), Pedro (86.)
piros lap: Etxeita (74., Bilbao)

Espanyol - Valencia 1-2 (0-0)
gól: Sergio García (89.), illetve Piatti (62.), Pau López (85., öngól)

Getafe - Sevilla 2-1 (1-0)
gól: Álvaro Vázquez (29., 11-esből), Pedro León (85.), illetve Krychowiak (66.)

Córdoba - Almería 1-2 (1-0)
gól: Cartabia (10.), illetve Michel (61., 66.)