A Sport Recife rendhagyó módon próbálja visszaszorítani a huliganizmust, anyákat állít a pálya szélére rendezőnek.

A brazil klub Pernambuco állam bajnokságában a rájátszás második fordulójában a Sport Recife a Náuticót fogadta, és nyert is 1-0-ra. A klubvezetők 30 szurkoló édesanyját kérték meg, hogy álljanak a pálya szélére rendezőnek.

"A célunk az volt, hogy a legfanatikusabb drukkereket visszaszorítsuk. Egy anya előtt senki nem akar verekedni, pláne nem a sajátja előtt" - fogalmazott a Guardian angol lapnak Aricio Fortes, a klub alelnöke.

A Pernambucano bajnokság rájátszásában két forduló után hibátlan teljesítménnyel vezet a címvédő Sport Recife, amely tavaly az országos bajnokságban a 11. helyen végzett.