A Barca megelőzte a Realt, Messi mesterhármasával beérte Ronaldót

504075151
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) and Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (R) celebrate after scoring during the Spanish league football match FC Barcelona vs Rayo Vallecano de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 8, 2015. AFP PHOTO / LLUIS GENE
A Barcelona kegyetlenül kihasználta a Real Madrid bukását, és a Rayo Vallecano 6-1-es legyőzésével átvette a vezetést a tabellán a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Az Atlético-Valencia rangadó 1-1 lett.

Primera División:
FC Barcelona - Rayo Vallecano 6-1 (1-0)
gól: Messi (56. - büntetőből, 63., 68.), Suárez (5., 91.), Piqué (49.), ill. Bueno (81. - büntetőből)
kiállítva: Dani Alves (80.), ill. Tito (54.)

A Real listavezetőként szombaton kikapott az Athetic Bilbao otthonában, az eltiltott Neymar nélkül pályára lépő Barca pedig Suárez révén már a hatodik percben megszerezte a vezetést a vasárnap déli meccsen a vendég Rayo ellen.

Neymar így ünnepelte a vezető gólt:

Gooooollllll buenaaaa luchoooo @luissuarez9

A video posted by Nj (@neymarjr) on

Messi büntető rontott, majd javított

Az első félidő még valamelyest szoros volt, több gól nem esett, a második játékrészben azonban Piqué megtörte a csendet. A meccs az 54. percben dőlt el, amikor Tito a 16-oson belül szabálytalankodott Suárezzel szemben, őt kiállították, a Barcelona pedig büntetőt kapott. Messi előbb a kapusba lőtte a labdát, de a játékvezető megismételtette, azt pedig már magabiztosan vágta be a négyszeres aranylabdás.

Messi, Messi, Messi

Messi tíz perc alatt újabb két gólt lőtt, ezzel már 30-nál jár a bajnokságban, és beérte a legutóbbi nyolc mecséből négyen a kaput el sem találó Cristiano Ronaldót a góllövőlista élén. Messi már a 24. mesterhármasát szerezte a spanyol bajnokságban, ez a valaha lőtt legtöbb a Primera Divisiónban, Cristiano Ronaldo a második 23-mal. A spanyol foci történetében is az élre ugrott Messi a 32. mesterhármasával, itt Zarra, az Athletic Bilbao 40-es és 50-es években alkotott legendája a második 31-gyel.

Messi a mesterhármasok királya Spanyolországban Forrás: Facebook/Winner Sports

Suárez keretbe foglalta

A bíró valamennyit visszaadott a Rayónak, amikor kiállította Dani Alvest és tizenegyest ítélt a vendégeknek, de Bueno gólja már csak a szépítésre volt elég. Ráadásul Suárez keretbe foglalta a meccset, miután a végén megszerezte második gólját is.

Messi és Suárez ötöt vállalt a hatból Forrás: AFP/Lluis Gene

A Barcelona így 62 ponttal vezet a 61 pontos Real Madrid előtt, a katalánok rúgták a legtöbb, és ők kapták a legkevesebb gólt a bajnokságban, így jelen pillanatban minden tekintetben a mezőny fölé nőnek.