22 fordulót kellett várni a dunaszerdahelyi futballszurkolóknak arra, hogy csapatuk megszerezze szezonbeli első idegenbeli győzelmét. A DAC ráadásul a Slovan Bratislava pályáján nyert 1-0-ra, ahol a szektornyi vendégszurkoló a magyar himnusz eléneklésével ünnepelt.

Tizenkilenc év után nyert ismét a Slovan Bratislava otthonában a DAC futballcsapata, a dunaszerdahelyiek az 1996. augusztusi 2-1 után ezúttal 1-0-ra nyertek a szlovák fővárosban. A mérkőzés egyetlen gólját Peter Stepanovsky a 3. percben szerezte, és miután Martin Polacek kiválóan védett, sikerült is megőrizni az előnyt.

Az Új Szó tudósítása szerint az 1822 hazai szurkoló mellett 640 vendégdrukker is érkezett Pozsonyba.

A DAC szezonbeli első idegenbeli győzelmével a 12 csapatos bajnokság hetedik helyén áll. Már csak egy csapat van, amely nem tudott vendégként nyerni, a harmadik helyezett Szpartak Trnava, a nagyszombatiak hat döntetlen mellett ötször kaptak ki idegenben.