Egy hajrában szerzett góllal megnyerte a Hamburg elleni kiesési rangadót a Hertha labdarúgócsapata, a német bajnokság 26. fordulójának nyitómérkőzésén.

Eredmény, Bundesliga, 26. forduló:
Hamburg - Hertha 0-1 (0-0)
gól: Langkamp (84.)
piros lap: Cleber Reis (81., Hamburg)

A csata előtt Dárdai Pál, a berliniek edzője azt mondta, bátor játékot és győzelmet vár csapatától. A mérkőzés egyetlen gólját Sebastian Langkamp a 84. percben szerezte, ezzel a Hertha az Augsburg 1-0-s legyőzése, illetve két döntetlen (Stuttgart 0-0, Schalke 2-2) után újabb három pontot szerzett, a Hamburg viszont sorozatban hatodszor maradt nyeretlen. A hazaiaknál Stieber Zoltán végigjátszotta a 90 percet.

Győzelmével a Hertha a 13. helyre lépett előre, és ugyan egy meccsel többet játszott a vetélytársaknál, de előnye hét pontra nőtt a kiesőhelyen álló Freiburg előtt.