Társoldalunk:

Ők lehetnek a Vidi ellenfelei a BL-ért

2015.07.17. 12:44

A BATE Boriszov vagy a Dundalk lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben a magyar csapat túljut a második körön.

A pénteki, nyoni sorsolás alapján az első mérkőzést rendeznék itthon. A Videoton 1-0-ra nyert kedden idegenben a walesi The New Saints ellen, így kedvező helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót.
A fehérorosz-ír párharcban a tavaly csoportkörbe jutott Boriszov szerzett 2-1-es előnyt hazai pályán szerdán.A BATE tavaly a selejtező második körében megszenvedett az albán Skenderbeu együttesével, s két döntetlen után, csak idegenben lőtt góllal jutott tovább. Ezt követően az akkor magyar bajnok Debrecennel találkozott, Kondás Elemér csapata a hazai 1-0-ás sikert követően a Boriszov Arénában a 94. percig továbbjutásra állt, a fehéroroszok ekkor szerezték a továbbjutást jelentő gólt (3-1).

"Reálisan nézve a sorsolásunk lehetett volna nehezebb is. Ugyanakkor a legfontosabb most az, hogy szerdán ismét sikeresek legyünk a TNS ellen, és persze figyelemmel kísérjük a BATE-Dundalk párharc visszavágóját is, hiszen az írek akár meglepetést is okozhatnak, de az erőviszonyokat figyelembe véve nagyobb esélyt adok annak, hogy a következő körben a BATE Boriszov ellen lépünk pályára" – idézte a Videoton hivatalos honlapja Burcsa Győző klubigazgatót.

Bernard Casoni, a Videoton új vezetődzőjeForrás: MTI/Illyés Tibor


A selejtező harmadik fordulójának első mérkőzéseit július 28-29-én, visszavágóit augusztus 4-5-én játsszák.

A párosítás:
nem bajnokok ága:
Panathinaikosz (görög)-FC Bruges (belga)
Young Boys (svájci)-AS Monaco (francia)
CSZKA Moszkva (orosz)-Sparta Praha (cseh)
Rapid Wien (osztrák)-Ajax Amsterdam (holland)
Fenerbahce (török)-Sahtar Donyeck (ukrán)  

bajnokok ága:
The New Saints (walesi)/VIDEOTON FC - BATE Boriszov (fehérorosz)/Dundalk (ír)
FK Sarajevo (bosnyák)/Lech Poznan - Basel (svájci)
Ludogorec (bolgár)/Milsami Orhei (moldovai) - Skenderbeu (albán)/Crusaders (északír)
HJK Helsinki (finn)/Ventspils (lett) - Maribor (szlovén)/Asztana (kazah)   
Celtic Glasgow (skót)/Stjarnan (izland) - Qarabag (azeri)/Rudar Pljevlja (montenegrói)
Trencin (szlovák)/Steaua Bucuresti (román) - Partizan (szerb)/Dila Gori (grúz)
Midtjylland (dán)/Lincoln Red Imps (gibraltári) - APOEL (ciprusi)/Vardar (macedón)
Hibernians (máltai)/Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Viktoria Plzen (cseh)
Dinamo Zagreb (horvát)/Fola Esch (luxemburgi) - Molde (norvég)/Pjunyik (örmény)
Red Bull Salzburg (osztrák) - Malmö FF (svéd)/Zalgiris Vilnius (litván)