Szenzációs Pirlo-Kaká csata Amerikában

Andrea Pirlo, Darwin Ceren New York City FC's Andrea Pirlo (21), of Italy, controls the ball ahead of Orlando City SC's Darwin Ceren (17), of El Salvador, during the second half of an MLS soccer game at Yankee Stadium, Sunday, July 26, 2015, in New York.
New York City FC's Andrea Pirlo (21), of Italy, controls the ball ahead of Orlando City SC's Darwin Ceren (17), of El Salvador, during the second half of an MLS soccer game at Yankee Stadium, Sunday, July 26, 2015, in New York. New York defeated Orlando 5-3. (AP Photo/Jason DeCrow)
Őrületes meccsen mutatkozott be Andrea Pirlo a New York Cityben: 5-3-ra legyőzték az Orlandót, amelyben egykori milanos legendatársa, Kaká focizott.

We want Pirlo, azaz Pirlót akarjuk - skandálta a Yankee stadionban 32 ezer szurkoló a Juventustól érkezett olasz klasszis első amerikai meccsén, New Yorkban. Nem kellett csalódniuk: a hazaiak 5-3-ra verték az Orlandót, amelyben játszott Pirlo egykori milanos klubtársa, Kaká is.

A meccset David Villa látványos gólja nyitotta, amire Cyle Larin felelt (1-1). A húszéves kanadai később mesterhármasig jutott, de az Orlando üdvösségéhez ez is kevés volt.

Pirlo az 57. percben, 2-1-nél lépett pályára, a közönség tombolni, ő pedig osztogatni kezdett. A New York elhúzott 4-2-re, ám a hajrá előtt Larin szépségdíjas góllal hozta vissza a meccsbe az Orlandót.

A döbbenetes finis aztán mindent überelt: a 92. percben szabadot rúghatott az Orlando. Kaká futott neki, a labda azonban a kapufán csattant, hogy a kontrából a New York bevigye a kegyelemdöfést.

"Nagyon-nagyon különleges játékos, aki olyan passzokat lát meg, amelyeket a legtöbben észre sem vesszük, így feltöri az ellenfél védelmét - méltatta Jason Kreis edző Pirlót. - A játékosaim minden zsebkendőnyi helyért megküzdöttek, mert érezték, hogy megtalálhatja őket a labdával."

MLS, 21. forduló:
New York-Orlando 5-3 (1-0)
gól: David Villa (45. és 67.), Calle (53.), McNamara (71.), Diskerud (93.), ill. Larin (50., 61. és 85.)