José Mourinho századik hazai meccsén ült a kispadon az angol bajnokságban a Chelsea edzőjeként, de a Crystal Palace elrontotta a portugál edző ünnepét, miután 2-1-re győzni tudott a Stamford Bridge-en. A Chelsea négy kör alatt csak 4 pontot szedett össze a PL-ben, és már 8 pont a hátránya a Manchester City mögött, amely ezúttal a Watfordot intézte el 2-0-ra.

A Palace-nak három forduló után 6 pontja volt, és a Chelsea ellen is igazolta, hogy nem véletlen a jó rajt, az első félidőben is volt már egy nagy ziccere, amelyet Courtois védett, majd a szünet után is erősen kezdtek a vendégek. A 65. percben Sakónak volt szerencséje, a lövése után előtte maradt a labda, és a lepattanót bevágta.

A Chelsea a 79. percben egyenlített, Pedro megint igazolta, hogy jó vétel volt, beadása után Falcao szépen fejelt a rövid sarokba. Mindössze két percig volt azonban 1-1 az állás, mert egy csodás akcióval ismét vezetést szerzett a Palace, egy visszaemelt labdát az elölragadó védő, Ward fejelt a jobb sarokba.

A Palace edzője, Alan Pardew az egyedüli, aki elmondhatja magáról, hogy háromszor is nyerni tudott Mourinho ellen, aki a legutóbbi hét PL-vereséget egyaránt P kezdőbetűs edzők csapata által szenvedte el (Pulis 2, Pardew 2, Poyet, Pochettino, Pellegrini). A címvédő Chelsea négy pont gyűjtött csak négy forduló alatt, ilyen rossz rajtot az aktuális PL-bajnok csak 1995-ben produkált, amikor a Blackburn szintén négy ponttal állt.

A Chelsea az eddigi négy forduló alatt kilenc gólt szedett be, utoljára az 1971-1972-es szezont kezdte hasonlóan rozoga védelemmel a londoni csapat, akkor tízszer kapitulált. De foglalkozzunk a Palace-szal is, amely elmondhatja magáról, hogy 2015-ben az Arsenallal holtversenyben a legfélelmetesebb csapatnak számít idegenben, mivel 25 pontot zsákolt be vendégként.

A másik meglepetést a West Ham okozta, amely az eddig veretlen és kapott gól nélkül álló Liverpoolt oktatta az Anfielden. Hogy ez mekkora bravúr? A West Ham 1963 után győzött újra a Vörösök otthonában, az 52 éves nyeretlen széria alatt 43 alkalommal próbálkozott sikertelenük.

Most Lanzini révén korán vezettek a londoniak, aztán az argentin légiós adott egy gólpasszt Noble-nek is, így már félidőben két gól volt az előny. Amikor pedig Coutinhót az 52. percben kiállították a hazaiaktól, minden eldőlt. A Liverpoolnál Bogdán Ádám a kispadon ült.

Az újonc Watford egy félidőt kibírt a Manchester City ellen, de a szünet után a nyáron 60 millió euróért szerződtetett Sterling gyorsan megtörte a jeget, majd kilenc perccel később Fernandinho is beköszönt, így a City négyből négyet nyert, és a Chelsea előtt már nyolc pont az előnye.