Története során ötödször kapott ki legalább négy góllal hazai pályán a Milan, amelyet a Napoli tömött ki. A Juventus fordított a Bologna ellen, a Fiorentina korán emberelőnybe került az Atalanta ellen, és a 3-0-s sikerrel őrzi első helyét.

A 13. percig volt 0-0 a Milan-Napoli meccs, ekkora a hazaiak belső védője, Zapata passzolt el egy labdát a saját térfelén, a Napoli pedig kijátszotta a nem rendezett Milan-védelmet, Insigne adta a gólpasszt Allannek, aki a bal sarokba gurított.

A Milan nagyon ötlettelenül játszott, a Napoli pedig a szünet után megszerezte a második gólt, a vendégek vagy egy percig járatták a labdát a Milan térfelén, majd Insigne és Higuaín kényszerítőzése után előbbi csavart a kapu bal oldalába. A Milan egy pontrúgás után irakozhatott volna fel az eredményjelzőre, de Ely fejesét Reina nagy vetődéssel elcsípte.

A túloldalon viszont Diego López későn indult el Insigne szabadrúgására, nem is tudta kiütni, csak beljebb segíteni. A végére még maradt egy öngól, Ghoulam beadásánál Ely menteni akart Higuaín elől, ehelyett a saját kapujába küldte a labdát becsúszva.

A Napoli leiskolázta ellenfelét Forrás: AFP

A Milan története legnagyobb hazai vereségét 1997-ben szenvedte el, amikor a Juventus verte 6-1-re, de volt még egy Genoa és egy Inter elleni 1-5 1958-ban, illetve 1974-ben, valamint egy szintén Inter elleni 0-4 (2009), amely hasonlóan nagy tasli volt, mint a mostani.

A Fiorentina kihasználta, hogy az Inter csak döntetlent játszott a Sampdoriával, és az Atalanta elleni 3-0-s győzelemmel kétpontos előnnyel vezeti a tabellát. A firenziek az 5. percben büntetőt kaptak, és az esetnél a bíró kiszórta a bergamóiaktól Palettát, a 85 perces emberelőny pedig további két gólt eredményezett. Főleg a harmadik volt szép, amikor Kalinic felpörgette a labdát Verdúnak, aki kapásból lőtte azt be.