Dárdaiék kiszenvedték a továbbjutást

Salomon Kalou, Hertha, foci
GERMANY, Gelsenkirchen : Hertha's forward from Ivory Coast Salomon Kalou reacts during the German first division Bundesliga football match FC Schalke 04 vs Hertha BSC Berlin in Gelsenkirchen, western Germany, on October 17, 2015. AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ
Egy hosszabbításban szerzett tizenegyessel jutott tovább a Német Kupa 2. fordulójából a Dárdai Pál irányította Hertha labdarúgócsapata. Az élvonalbeli csapatok közül kiesett az Eintracht Frankfurt és a Mainz is, utóbbit a Simon Krisztiánnal felálló másodosztályú 1860 München verte. A Bayern München könnyedén nyert a címvédő Wolfsburg otthonában.

Jósnak sem tehetségtelen Dárdai Pál, a Hertha labdarúgócsapatának vezetőedzője, aki a keddi, FSV Frankfurt elleni Német Kupa-mérkőzés előtt úgy nyilatkozott, bármi áron tovább kell jutni, és mindenre felkészülve a tizenegyeseket is gyakorolták.

Addig ugyan nem fajultak a dolgok, de másodosztályú rivális nagyon megnehezítette a Bundesliga-5. dolgát. A meccsen nem látszódott az osztálykülönbség, az első félidőben nagyon visszafogott teljesítményt nyújtott a berlini együttes, a legnagyobb helyzetet az utolsó percben a hazaiak hagyták ki Haji Safi révén.

Salomon Kalou két gólja döntött Forrás: AFP/Patrik Stollarz

A második félidőt is álmosan kezdte a Hertha, a 46. percben ismét a 71-szeres iráni válogatott Haji Safi villant, aki 45 méterről kapura lőtt, de a vendégek norvég kapusa, Jarstein óriási bravúrral visszavetődve a léc alól szögletre piszkálta a labdát.

Egy perc múlva már ő sem segíthetett, Golley lesen állva kapta a labdát, és nem hibázott (1-0).

Tíz perc sem kellett, Kalou egyenlített, de ezzel ki is merült mindkét csapat tudománya, és miután a rendes játékidő nem hozott újabb gólt, jöhetett a hosszabbítás.

A 98. percben ismét Kalou következett, előbb kiharcolt egy büntetőt, amit aztán bevágott a kapu közepébe (1-2).

Az eredmény már nem változott, a Hertha ha szenvedve is, de kiharcolta a 3. fordulóba jutást.

Eredmények, Német Kupa, 2. forduló:
FSV Frankfurt (II.) - Hertha 1-2 (1-2, 1-1, 0-0)
gól: Golley (47.), illetve Kalou (56., 99. - a másodikat büntetőből)
piros lap: Plattenhardt (119., Hertha)

Erzgebirge Aue (III.) - Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0)
gól: Wegner (74.)

Mainz - 1860 München (II.) 1-2
gól: Schindler (6., öngól), illetve Mugosa (70.), Okotie (77.)
piros lap: Bengtsson (44., Mainz)

Nürnberg (II.) - Fortuna Düsseldorf (II.) 5-1 (4-0)
gól: Burgstaller (10.), Behrens (17.), Füllkrug (41.), Leibold (43.), Blum (69.), illetve Demirbay (71.)

Unterhaching (IV.) - RB Leipzig (II.) 3-0 (2-0)
gól: Einsiedler (5.), Rosenzweig (23.), Steinherr (67.)

Darmstadt - Hannover 2-1 (0-0)
gól: Sulu (74.), Wagner (79.), illetve Sobiech (75.)

Bochum (II.) - Kaiserslautern (II.) 1-0 (0-0)
gól: Löwe (67., öngól)

Wolfsburg - Bayern München 1-3 (0-3)
gól: Schürrle (90.), illetve Douglas Costa (15.), Müller (20., 34.)