Bebiztosította a helyét a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között az orosz Zenit, amely 2-0-ra győzött a francia Lyon otthonában. A 4. forduló szerdai játéknapjának rangadóján a Bayern alaposan viszavágott az Arsenalnak, az 5-1-es verés a londoniak legnagyobb európai kupakudarca. A Barcelona a Suárez, Neymar páros révén verte a BATE-t, a Roma megint nagyon izgalmas csatát vívott a Leverkusennel.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, F csoport:
Bayern München (német) - Arsenal (angol) 5-1 (3-0)
gól: Lewandowski (10.), Müller (29., 89.), Alaba (44.), Robben (55.), illetve Giroud (69.)

A Bayern München az Arsenal elleni londoni BL-csoportmeccsig csak egyetlen meccset bukott a szezonban, a Wolfsburg elleni német Szuperkupa-döntőt, az Emiratesben viszont beleszaladt egy 2-0-s zakóba, ami ha nem is volt egetverő szenzáció, de azért némileg váratlan volt.

A két csapat müncheni találkozóján a Bayern gyorsan tudatta, hogy most ne számítson semmi jóra az angol sereg, Thiago beívelése után az Arsenal-védelem lesre játszott, így Lewandowski olyan üresen maradt, hogy egy pillanatra elbizonytalanodhatott, hogy jó rendezvényre jött-e, majd elvetődve a bal alsóba fejelt.

Özil kézzel próbálta meg, Cech ontotta a védéseket

Két perc múlva már a másik kapuban táncolt a labda, de Özil hiába volt ravasz, az alapvonali bíró kiszúrta, hogy a beadás után az Arsenal németje alkarral ütötte be a labdát Neuernak. A németek kapusa ezt leszámítva nagyokat ásíthatott a kapujánál, miközben a túloldalon Cech sokat tett azért, hogy ne nyelje a gombócokat egymás után az Arsenal.

Müller, Lewandowski és Douglas Costa is főszerepet játszott a Bayern-győzelemben Forrás: AFP/Günter Schiffmann

A Bayern kétszer azért így is betalált, előbb Müller szerzett Mertesacker lábát használva megpattanós gólt, majd Alaba tekert a bal felsőbe 21 méterről. Mindennél beszédesebb adat az első félidőből: a kapuralövési arány 13-1 volt a Bayern javára, ezen belül a kaput eltaláló kísérletekben 10-0-ra nyertek a bajorok.

Robben egyből góllal kezdett

A második félidő eleje sem hozott változást, Guardiola beküldte Robbent is, aki 37 másodperc után igazolta, hogy jó csere volt, és bevágta Alaba beadását a léc alá. Az Arsenalnak a Milan elleni 2012-es nyolcaddöntő első meccsén elszenvedett 0-4 volt a legnagyobb zakója, és Cazorla tehetett volna érte, hogy ne legyen rekordbeállítás, de Neuer védte az óriási ziccert.

Aztán összejött a szépítés, Alexis Sánchez beívelése után Giroud mellre vette a labdát, majd félfordulattal, látványos mozdulattal belőtte. A Bayern nagyon leállt 4-0 után, az Arsenal pedig közelebb jöhetett volna, de elrontotta a helyzeteit, igaz, a másik oldalon Robben is elpackázott egy ziccert, amikor egyedül ment Cechre.

Azért a 89. percben Müller még bevarrt egy gólt a bal alsóba, így az Arsenal először kapott öt gólt a BL-ben, és ráadásul a londoniak a kiesés szélére sodródtak, mivel a 65. percig vesztésre álló Olimpiakosz végül a kolumbiai Pardo duplájával fordított a Dinamo Zagreb ellen.

Olimpiakosz (görög) - Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (0-1)
gól: Pardo (65., 90.), illetve Hodzic (21.)

Így a Bayernnek és az Olimpiakosznak most 9-9, az Arsenalnak és a Dinamónak 3-3 pontja van, vagyis Wengeréknek legközelebb nyerniük kell a horvátok ellen, és drukkolniuk a bajoroknak, hogy csapják meg a görögöket. És akkor az utolsó körben jöhetne a ki-ki meccs az Olimpiakosz ellen Pireuszban, ahol kettővel kellene nyernie az Arsenalnak a nyolcaddöntőhöz, vagy eggyel, de akkor minimum három gólt szerezve.

E csoport:
FC Barcelona (spanyol) - BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (1-0)
gól: Neymar (30., 83., az elsőt 11-esből), Suárez (60.)

A Barcelona - még mindig Messi nélkül - fél órán keresztül puhította a selejtezőben a Videotont kipöckölő BATE Boriszovot, aztán Munir El Haddadi kiharcolt egy tizenegyest, amit Neymar értékesített. A következő félóra végén Suárez is megszerezte a szokásos gólját, majd a végén Neymar foglalta keretbe a meccset. Amióta Messi megsérült, a Barca 20 gólt szerzett, ebből Suárez kilencet, Neymar nyolcat vállalt magára, ami jól érzékeleti, mennyit is ér ez a duó a katalánoknak.

AS Roma (olasz) - Bayer Leverkusen (német) 3-2 (2-0)
gól: Salah (2.), Dzeko (29.), Pjanic (81., 11-esből), illetve Mehmedi (46.), J. Hernández (51.)
piros lap: Ömer Toprak (79., Leverkusen)

A Barca még nem jutott tovább, mivel a Roma egy fordulatos meccsen végül legyőzte a Leverkusent. A két csapat már Németországban is igazi adok-kapokba ment bele, aminek egy 4-4-es thriller lett a vége, most viszont úgy tűnt, az olaszok lerendezik a meccset, mert félóra után két góllal mentek. De aztán jött a német feltámadás, a szünet után hat perc alatt egyenlített a Leverkusen. Az utolsó szó mégis a Romáé volt, Pjanic talált be 11-esből, miután Ömer Toprak piros lapot érően szabálytalankodott a gólhelyzetben lévő Salahhal.