Kiesett a Manchester United, CR gólrekordot döntött

Manchester, 2015. december 8. Vieirinha, a német VfL Wolfsburg játékosa (k) megszerzi csapata második gólját az angol Manchester United ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, a B csoport utolsó, hatodik fordulójában játszott mérkőzésen Wolfsburgban 2015. december 8-án. (MTI/EPA/Julian Stratenschulte)
 A Manchester United nem tudott továbbjutni a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköréből, mivel az utolsó forduló keddi játéknapján 3-2-re kikapott Wolfsburgban, miközben a PSV legyőzte a vendég CSZKA Moszkvát. A Juventus és a Benfica elszórakozta a csoportelsőségét.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló:

A csoport:
Paris Saint-Germain (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0)
gól: Lucas (57.), Ibrahimovic (86.)

Real Madrid (spanyol)-Malmö (svéd) 8-0 (3-0)
gól: Benzema (12., 24., 74.), Ronaldo (39., 47., 50., 59.), Kovacic (70.)

A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 16 pont, 2. Paris Saint-Germain 13, 3. Sahtar Donyeck 3, 4. Malmö 3

Az A csoportban a már továbbjutott Real Madrid kiütéses, 8-0-s győzelmet aratott a vendég Malmö felett. Az aranylabdás Cristiano Ronaldo négy gólt szerzett, így

a csoportkör hat meccsén 11-szer talált a kapuba, ez rekord a BL-ben.

Ronaldo már 88 gólnál jár a BL-ben, s ő az első realos futballista, aki egy mérkőzésen négyszer volt eredményes. A PSG legyőzte a Sahtart, de így is csak második lett a Real mögött.

Ronaldo rekorder lett Forrás: AFP/Thomas Samson

B csoport:
VfL Wolfsburg (német)-Manchester United (angol) 3-2 (2-1)
gól: Naldo (14., 84.), Vierinha (29.), illetve Martial (11.), Guilavogui (82., öngól)

PSV Eindhoven (holland)-CSZKA Moszkva (orosz) 2-1 (0-0)
gól: De Jong (78.), Propper (86.), illetve Dzagojev (75., 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. VfL Wolfsburg 12 pont, 2. PSV Eindhoven 10, 3. Manchester United 8, 4. CSZKA Moszkva 4

Az angol együttesnek győznie kellett volna Németországban, igaz, vereséggel is továbbléphetett volna, mert sikerült gólt szereznie, ehhez azonban az oroszok eindhoveni sikerére lett volna szükség.

Vieirinha nem akármilyen akciót fejezett be góllal Forrás: MTI/EPA/DPA/Julian Stratenschulte

A két meccs nem mindennapi izgalmakat tartogatott: Wolfsburgban a United szerzett vezetést, ám a hazaiak 30 perc alatt fordítottak. A hajráig maradt a 2-1-es német előny, de a 82. percben egy öngólnak köszönhetően felcsillant a remény az angol csapat előtt, a Wolfsburg első találatát szerző Naldo azonban két perccel később győztes gólt szerzett, egyben bebiztosította a továbbjutást csapatának.

Eindhovenben sokáig 0-0 volt az állás, negyedórával a lefújás előtt a Moszkva büntetőből jutott előnyhöz, a holland együttes azonban kicsivel több mint 10 perc alatt fordított, győzött, s így bejutott a nyolcaddöntőbe. A United az Európa Ligában folytatja.

C csoport:
Galatasaray (török)-Asztana (kazah) 1-1 (0-0)
gól: Inan (64.), illetve Twumasi (62.)

Benfica (portugál)-Atlético Madrid (spanyol) 1-2 (0-1)
gól: Mitroglu (75.), illetve Niguez (33.), Vietto (55.)

A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 13 pont, 2. Benfica 10, 3. Galatasaray 5, 4. Asztana 4

A csoportban már csak annyi volt a kérdés, hogy ki végez az első helyen, és ki indulhat az Európa Ligában. Végül

a Lisszabonban nyerő Atlético Madrid lett az első,

és bár a Galatasaray nem tudta legyőzni az Asztanát, a döntetlennel is megszerezte a harmadik helyet, és ezzel az EL-szereplés jogát. A Benfica egy döntetlennel is megőrizte volna első helyét, de kikapott hazai pályán, így csak második helyen jutott tovább a legjobb 16 közé.

D csoport:
Manchester City (angol)-Borussia Mönchengladbach (német) 4-2 (1-2)
gól: David Silva (16.), Sterling (80., 81.), Bony (85.), illetve Korb (19.), Raffael (42.)

Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 1-0 (0-0)
gól: Llorente (65.)

A csoport végeredménye: 1. Manchester City 12 pont, 2. Juventus 11, 3. Sevilla 6, 4. Borussia Mönchengladbach 5

A D csoportban a Manchester City hazai környezetben izgalmas találkozón nyert 4-2-re a Mönchengladbach ellen, míg a csoport másik - tét nélküli - találkozóján az Európa Ligában címvédő Sevilla 1-0-ra győzött az előző BL-kiírásban döntős Juventusszal szemben, és mivel a Gladbach kikapott Manchesterben, a spanyolok harmadikként zártak, így újra megpróbálhatják megvédeni címüket az EL-ben.

A Juventusnak egy döntetlen is elég lett volna,

hogy a csoport élén végezzen, így azonban egy csoportelsőt kap majd ellenfélnek a nyolcaddöntőben.

Fernando Llorente tavaly még a Juve játékosa volt, most elütötte a csoportelsőségtől az olaszokat Forrás: AFP/Javier Soriano

A BL nyolcaddöntősei: Real Madrid (spanyol), Paris Saint-Germain (francia), VfL Wolfsburg (német), PSV Eindhoven (holland), Atlético Madrid (spanyol), Benfica (portugál), Juventus (olasz), Manchester City (angol), FC Barcelona (címvédő, spanyol), Bayern München (német), Zenit (orosz)

Az Európa Liga legjobb 32 csapata közé jutott: Sevilla (címvédő, spanyol), Sahtar Donyeck (ukrán), Manchester United (angol), Galatasaray (török)