Antonio Conte, az olasz válogatott szövetségi kapitánya és Gianluigi Buffon csapatkapitány nem szavazott az év labdarúgójára, tiltakozásul azért, mert utóbbi nem került fel a nemzetközi szövetség bő, 59 fős listájára sem.

A Gazzetta dello Sport és a Corriere dello Sport értesülése szerint

az olasz szövetség kérte meg őket novemberben, hogy tartózkodjanak

a FIFA-Aranylabda voksolástól. A szervezet azt nehezményezte, hogy míg öt kapus, Manuel Neuer, David De Gea, Thibaut Courtois, Claudio Bravo és David Ospina ott volt a jelöltek között, Buffon, aki a Juventusszal olasz bajnokságot és kupát nyert, valamint Bajnokok Ligája-döntőt játszott tavaly, és csapata meghatározó futballistája volt, nem.

Forrás: AFP

Olasz vélekedés szerint Neuer, Courtois és De Gea jelölése elvitathatatlan, de mellettük

Buffonnak mindenképpen ott kellett volna lennie a listán,

sokkal inkább, mint Ospinának vagy Bravónak.

Az 59 fős bő lista október elején szivárgott ki, majd a mezőny október 20-án szűkült 23-asra.

A hétfői zürichi gálán Lionel Messi, az FC Barcelona futballistája nyerte el 2015-ös teljesítménye alapján a FIFA, valamint a France Football magazin által közösen odaítélt FIFA-Aranylabdát. Az argentin játékos a Real Madrid háromszoros portugál győztesét, Cristiano Ronaldót, illetve csapattársát, a brazil Neymart előzte meg a szavazáson.