Otthon botlott az Arsenal

Diego Costa, Chelsea, foci
Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa sits on the grass having picked up an injury during the English Premier League football match between Arsenal and Chelsea at the Emirates Stadium in London on January 24, 2016. AFP PHOTO
Kihasználta a Chelsea labdarúgócsapata, hogy Mertesacker kiállítása miatt a 18. percben emberhátrányba került az Arsenal, és 1-0-ra győzött az Emiratesben az angol élvonal 23. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Egy hete még csak a lelátóról nézhette leendő csapata Watford elleni győzelmét Francesco Guidolin, az olasz szakember azonban vasárnap már ott ült a Swansea kispadján, és irányításával csapata 2-1-es győzelmet aratott az Everton otthonában.

A kiesés elől menekülő, a találkozót megelőzően 17. Swansea a 17. percben szerzett vezetést, az Everton kapusa, Tim Howard a saját ötösén érthetetlen módon felrúgta André Ayewet, a büntetőt Gylfi Sigurdsson vágta a kapuba (0-1).

A 26. percben egy jobb oldali szögletet követően Gareth Barry pörgetett a jobb sarokba (1-1), a 34. percben aztán André Ayew is betalált, beállítva ezzel az 1-2-es végeredményt.

Guidolin: egy meccs, egy győzelem Forrás: AFP/Paul Ellis

Sorozatban kilencedik bajnokiján maradt veretlen az Arsenal ellen a Chelsea labdarúgócsapata, amely kihasználva Mertesacker korai kiállítását 1-0-ra győzött az Emiratesben.

A gólt a 23. percben Diego Costa szerezte.

Az Arsenal így visszacsúszott a harmadik helyre, mivel a Leicester szombaton simán legyőzte a vendég Stoke Cityt, s átvette a vezetést. Az Ágyúsoknak ugyanannyi pontjuk van, mint a második Manchester Citynek, de a gólkülönbségük rosszabb. A Chelsea a vasárnapi sikerrel egy helyet javított, s feljött a 13. pozícióba.