A Dortmund-Bayern Bundesliga-rangadón csak helyzetek voltak, gól nem, így a döntetlen után a bajorok megőrizték 5 pontos előnyüket a tabella élén.

A dortmundi kapus, Bürki nagy hibájával kezdődött a csúcsrangadó, a középre ütött labdát azonban Müller az üres kapu fölé lőtte. Az első dortmundi lehetőségnél Aubameyang futotta le Kimmichet, de túlságosan kisodródott ahhoz, hogy igazán veszélyes legyen a lövése, amit Neuer végül alkarral védett.

Douglas Costa egyedül mehetett kapura

Aztán Durm fordult be a védője mellett, de Neuernek védenie sem kellett, mert az oldalháló lett a végálllomás, majd Reus kerülhetett volna óriási ziccerbe, de Kimmich az utolsó pillanatban odaért. A 27. percben Douglas Costa lehetett volna a Bayern hőse, egyedül nyargalt a kapura, de a lövését Bürki lábbal védte. A félidő végén Robben próbálkozott kétszer is, elsőre a kapus fogta a csavarását, a másodiknál húsz centivel tévesztette el a bal alsót.

Lewandowski ezúttal nem tudott betalálni korábbi csapata ellen Forrás: AFP

Bürki megmentett egy pontot a Dortmundnak

A második félidő kissé csalódás volt, óvatosabbá váltak a csapatok a Bayernnek két komolyabb lehetősége volt, de Bürki mindkettőnél résen volt, főleg Vidal lövésénél járt a dicséret a társaktól, mert a chilei tízméteres bombáját tolta reflexmozdulattal a lécre. A Dortmundnak is volt egy helyzete a hajrában, de a csereként beállt Ramos gyengén fejelt, így kilenc év után lett újra 0-0 a rangadó, és a Bayern továbbra is öt ponttal vezet.

A Werder nyert, Szalaiék és Husztiék bajban

Kleinheisler László csapata, a Werder Bremen fölényes, 4-1-es győzelmet aratott a Szalai Ádámot a 36. perctől csereként foglalkoztató Hannover felett.

Kleinheisler ezúttal nem kapott lehetőséget a Werderben, amely szerdán a Leverkusen vendégeként szintén 4-1-re nyert.

A Huszti Szabolccsal felálló Eintracht Frankfurt a vendég Ingolstadt csapatával játszott 1-1-es döntetlent, így már hét mérkőzés óta nyeretlen.

A magyar érdekeltségű csapatok közül a Hannover helyzete egyre reménytelenebb, a csapat hátránya hét pont az osztályozós helyen álló Frankfurt mögött. A Werder a két győzelmével egy kis levegőhöz jutott, és három ponttal eltávolódott a veszélyes zónától. A nap feltámadását a Leverkusen produkálta, amely 0-3-ról mentett pontot az Augsburg ellen, amelyben a dél-koreai Ku Dzsa Csol mesterhármast szerzett.

Bundesliga, 25. forduló:
1. FC Köln - FC Schalke 04 1-3 (1-2)
gól: Bittencourt (33.), illetve Huntelaar (3., 11-esből), M. Meyer (24.), Di Santo (76.)

Eintracht Frankfurt - FC Ingolstadt 04 1-1 (0-1)
gól: Russ (69.), illetve Hartmann (8., 11-esből)

FC Augsburg - Bayer Leverkusen 3-3 (2-0)
gól: Ku Dzsa Csol (5., 44., 57.), illetve Bellarabi (60.), Verhaegh (80.), Calhanoglu (93., 11-esből)
piros lap: Gouweleeuw (93., Augsburg)

VfB Stuttgart - 1899 Hoffenheim 5-1 (2-0)
gól: Niedermeier (6., 51.), Rupp (42.), Kostic (78.), Werner (83.), illetve Kramaric (73.)

VfL Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 2-1 (2-1)
gól: Draxler (15.), Kruse (17.), illetve Raffael (23.)

Werder Bremen - Hannover 96 4-1 (2-1)
gól: Bartels (18.), C. Pizarro (26.), Gebre Selassie (56.), Junuzovic (67.), illetve Karaman (45.)

Borussia Dortmund - Bayern München 0-0