A bajnokságban vágott vissza a Békéscsaba az Újpestnek

Balogh Balázs Budapest, 2015. augusztus 1.
Budapest, 2015. augusztus 1. Az újpesti Balogh Balázs (j) és a békéscsabai Spitzmüller István az OTP Liga 3. fordulójában játszott Újpest - Békéscsaba bajnoki labdarúgó mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2015. augusztus 1-jén. Újpest FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-0. MTI Fotó: Illyés Tibor
A sereghajtó Békéscsaba a 89. percben szerzett góllal legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának szombati játéknapján. A két csapat a héten korábban a Magyar Kupa elődöntőjében találkozott, és akkor két góllal nyert az Újpest.

OTP Bank Liga, 26. forduló:
Békéscsaba Előre - Újpest FC 1-0 (0-0)
Békéscsaba, 1000 néző
v.: Erdős
Békéscsaba: Mursits - Bényei, Fehér Zs., Vaskó, Fabio - Birtalan (Balog Zs., 93.), Spitzmüller, Takács P., Laczkó (Paukner, 76.) - Calvente, Punosevac.
Újpest: Balajcza - Diarra, Kálnoki Kis, Litauszki, Balogh B. - Bardhi (Cseke, 77.), Andric, Windecker, Hazard - Lencse (Mohl, 55.), Angelov (Kabát, 64.).
gól: Paukner (89.)
sárga lap: Birtalan (25.)

Mindkét csapat kissé álmosan kezdte a mérkőzést, egyik kapu előtt sem adódott komolyabb lehetőség. A félidő derekáig egy-egy nagy helyzet maradt kihasználatlanul, majd a szünetig hátralévő részben ugyan kiegyenlített játék folyt a pályán, mégis a Békéscsaba játszott veszélyesebben, számos nagy helyzete volt, de a szünetig nem sikerült betalálnia.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de ebben a játékrészben már inkább csak meddőnek bizonyult a fölényük. A Békéscsaba támadott, az Újpest stabilan védekezett, a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben. Amikor már úgy tűnt, hogy nem születik gól, akkor a csereként beállt Paukner révén a hazaiak betaláltak, ezzel megszerezték a számukra létfontosságú három pontot.