Sorozatban hetedszer győzte le a Milant a Juventus, amely így kilenc ponttal vezeti a Serie A-t, igaz, a Napoli vasárnap ezt hatra csökkentheti.

Pedig a Milan nagyon jól kezdte a meccset, a 8. percben Abate lecsúszott beadással riogatta Buffont, akit a bal kapufa segített ki. Aztán a Juventus kapusa maga intézkedett, hogy maradjon a 0-0, óriási bravúrral szedte ki Balotelli szabadrúgását, aztán Antonelli ismétlését is védte.

A 18. percben azonban Buffon sem tudta megmenteni a Juvét, Balotelli szöglete után Alex teljesen üresen fejelhetett, és bár a Juve kapusa ebbe is beleért, a labda a hálóban pihent meg.

A bekapott gól felébresztette a címvédőt, Marchisio lövésé is veszélyes volt már, Mandzukic viszont ennél is tovább jutott, Morata passza után a jobb alsóba gurított. És Buffon ebben is benne volt, mert ő ívelte fel azt a labdát, amit Mandzukic lefejelt Moratának. Az első félidőben még Hondának volt egy ígéretes lövése, ami kijött Buffonról, de nem ért oda Milan-játékos, a másik oldalon pedig Pogba lekészítése után Lichtsteiner tévesztett célt.

A három gól egyben:

Balotelli különösen bosszús lehet

A második félidő megint egy óriási Milan-lehetőséggel indult, Bacca gyönyörűen hozta helyzetbe magát az átvétellel, de Buffon valami hihetetlen bravúrral leért a lövésére, majd Balotelli közeli ismétlésébe is beleért, így a labda végül a lécre vágódott, és Balotelli hiába ütötte be kézzel, neki nem nézték el, amit Maradonának igen.

Aztán ismét Balotelli próbálkozott, ballal bikázott fölé - Bonaventura pedig szentségelt, mert passzt várt volna. Innentől Pogba és a Juventus percei következtek, a francia irányító előbb a jobb kapufát döngette meg szabadrúgásból, majd egy szöglet után pont annyit lökte Abatét, hogy mellre tudja venni a labdát, amit aztán bepattintott Donnarumma fölött.

Az utolsó 22 bajnokiból 21-et behúzott a Juve

A Milannak már nem volt ereje megújulni, egyedül egy Boateng-lövésre futotta az utolsó 25 percben, így a Juve legutóbbi 22 bajnokijából 21-et megnyert, csak a Bologna tudott pontot szerezni ellene.