A második helyen álló Dortmund 2-2-es döntetlent játszott a Schalke vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A némiképp unalmas első féldiő után felpörögtek az események, a Dortmund kétszer is megszerezte a vezetést - különösen Kagava gólja volt gyönyörű -, de a Schalke szívóssága mindig egyenlítést ért.

A fél Európa által csábított Sané szerezte a Schalke első gólját Forrás: AFP

2-2 után előbb Mhitarjan, majd a 82. percben a csereként beálló Pierre-Emerick Aubameyang dönthette volna el a meccset, de mindketten hibáztak, amiért kis híján nagy árat fizettek: Max Meyer a 91. percben óriási helyzetben eltörte a labdát, így végül maradt az iksz.

A dortmundiak hátránya ezzel hét pontra nőtt az éllovas Bayern München mögött. Az idényből még öt forduló van hátra.