Totti ismét varázsolt Rómában

2016.04.20. 23:12

Egy gyengébb szezonban is képes a csodára Francesco Totti: az AS Roma világbajnoka a Torino elleni hazai bajnoki 86. percében 1-2nél áll be, majd két góljával megnyerte a meccset csapatának

Az AS Roma hazai pályán 3-2-re legyőzte a Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján. A fővárosiak a hajrában még 2-1-es hátrányban voltak, de a 86. percben pályára lépett a 39 éves csapatkapitány, Francesco Totti, aki 22 másodperc (!) után egy akciógóllal egyenlített, majd büntetőből két perc alatt megfordította az állást.

Mivel az Internazionale kikapott a Genoa vendégeként, a tabella - Bajnokok Ligája-selejtezőt jelentő - harmadik helyén álló AS Roma előnye hét pont a negyedik milánóiakkal szemben.

Francesco Totti  és Luciano SpallettiForrás: AFP/Gabriel Bouys

A címvédő és listavezető Juventus házigazdaként három góllal legyőzte a Laziót, amely szinte a teljes második félidőt emberhátrányban töltötte. A torinóiak hétvégén biztosíthatják be sorozatban ötödik bajnoki címüket.

A kieső helyen álló Palermo 2-2-es döntetlent játszott az Atalantával, a szicíliaiak magyar csatárát, Balogh Norbertet ezúttal nem nevezték a keretbe.

sEredmények, Serie A, 34. forduló:
Sassuolo - Sampdoria 0-0
piros lap: Ranocchia (27., Sampdoria)

AS Roma - Torino 3-2 (0-1)
gól: Manolasz (65.), Totti (86., 89., a másodikat büntetőből), illetve Belotti (35., büntetőből), J. Martínez (80.)

Chievo - Frosinone 5-1 (1-1)
gól: Floro Flores (36.), Pellissier (47., 80., az elsőt büntetőből), Rigoni (58.), Sardo (60.), illetve Ciofani (5.)
piros lap: Arlind Ajeti (17., Frosinone), Chibsah (52., Frosinone)

Empoli - Verona 1-0 (0-0)
gól: Maccarone (50.)
piros lap: Viviani (90., Verona)

Genoa - Inter 1-0 (0-0)
gól: De Maio (77.)

Juventus - Lazio 3-0 (1-0)
gól: Mandzukic (39.), Dybala (52., 64., az elsőt büntetőből)
piros lap: Patric (48., Lazio)

Palermo - Atalanta 2-2 (1-1)
gól: F. Vázquez (2., büntetőből), Aljaz Struna (76.), illetve Borriello (11., büntetőből), Paletta (55.)
piros lap: Vitiello (89., Palermo)

Udinese - Fiorentina 2-1 (1-1)
gól: Zapata (2.), Théréau (53.), illetve Zárate (23.)