Martial megmentette a MU szezonját

Anthony Martial, Manchester United, foci
Manchester United's French striker Anthony Martial (L) celebrates after scoring their second goal during the English FA Cup semi-final football match between Everton and Manchester United at Wembley Stadium in London on April 23, 2016. ADRIAN DENNIS / AFP
2007 óta először jutott be az angol FA-kupa döntőjébe a Manchester United csapata, miután változatos és jó mérkőzésen 2-1-re győzött az Everton ellen.

Eredmény, FA-kupa, elődöntő:
Manchester United - Everton 2-1 (1-0)
London, Wembley
v.: Taylor
Manchester United: De Gea – Fosu-Mensah (Valencia, 62.), Smalling, Blind, Rojo – Carrick – Lingard, Fellaini (Herrera, 87.), Rooney, Martial – Rashford
Everton: Joel Robles – Besic, Stones, Jagielka, Baines – McCarthy, Gibson (Mirallas, 94.) – Lennon (Deulofeu, 70.), Barkley, Cleverley – Lukaku
gól: Fellaini (34.), Martial (90+3.), illetve Smalling (75., öngól)

A Crystal Palace-Watford elődöntőt vasárnap rendezik, a döntőre május 21-én ugyancsak a Wembley Stadionban kerül sor.

Anthony Martial a döntőbe lőtte csapatát Forrás: AFP/Adrian Dennis

A 34. percben a Manchester United szerzett vezetést, Martial balról tette középe a labdát, Fellaini pedig nem hibázott (1-0).

Az 57. percben nagy lehetőséghez jutott az Everton, a Barkley buktatásáért megítélt büntetőt azonban Lukaku nem tudta belőni, labdáját De Gea a jobb alsó sarok elől kiütötte. A liverpooliak azonban egyenlítettek, a 75. percben Deulofeu beadását Smalling a saját kapujába csúsztatta (1-1).

Már mindenki a ráadásra készült, amikor Jagielka addig ügyetlenkedett, amíg Martial megtolta mellette a labdát, és döntőbe lőtte a Manchester Unitedet (2-1).

A 11-szeres kupagyőztes manchesteriek legutóbb 2004-ben emelhették magasba a trófeát, fináléban pedig 2007-ben járt utoljára, akkor a Chelsea - Drogba 116. percben szerzett góljával - elütötte a végső sikertől.