Ancelotti KO-sikerrel köszönt be a Bundesligába

2016.08.26. 22:25

Brutális győzelemmel mutatkozott be a Bayern München kispadján Carlo Ancelotti, a bajorok ugyanis a Bundesliga-nyitányon 6-0-ra elgázolták a Werder Brement.

A tavaly októberi, brémai 1-0-s győzelem csak kisiklás lehetett a Bayern München számára, amely a legutóbbi nyolc, egymás elleni mérkőzést figyelembe véve hetedszer tartott gólkülönbség-növelő erődemonstrációt az északi riválissal szemben.

A bajorok 2013-ban 6-1-re és 7-0-ra, 2014-ben 5-2-re és 6-0-ra, tavaly 4-0-ra és 1-0-ra győztek, idén tavasszal pedig 5-0-ra ütötték ki a Werdert. Ezek után nem csodálnánk, ha teli gatyával érkeztek volna a brémaiak az Allianz Arénába, ahol megkapták a szokásos adagot: a Bayern ezúttal 6-0-ra nyert.

Robert Lewandowski mesterhármast ért elForrás: Bongarts/Getty Images/2016 Getty Images/Alexander Hassenstein

A 9. percben Xabi Alonso kezdte meg a gólgyártást, négy perccel később Lewandowski növelte az előnyt, majd a 46. percben már a második góljával 3-0 volt az állás. A 66. percben Lahm, hét perccel később Ribéry is eredményes volt, a végeredményt a mesterhármast jegyző Lewandowski állította be (6-0).

Eredmény, Bundesliga, 1. forduló:
Bayern München - Werder Bremen 6-0 (2-0)
gól: X. Alonso (9.), Lewandowski (13., 46., 77. – a harmadikat büntetőből), Lahm (66.), Ribéry (73.).