A Celta Vigo otthonában elszenvedte második vereségét is a Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokságban, a Lionel Messit nélkülöző csapat a 7. fordulóban 4-3-ra kikapott.

A szeptemberi, Alavés elleni hazai vereség sem okozott akkora meglepetést a Barcelona szurkolói számára, mint a vasárnapi, vigói összeomlás: a bajnoki címvédő az első félidőben tizenegy perc alatt három gólt kapott.

A hazaiaknak Sisto szerzett vezetést a 22. percben (1-0).

A 31. percben Iago Aspas két védő között is el tudta lőni a labdát a bal sarokba (2-0).

A 33. percben Mathieu szerencsétlen mentése is a kapuban kötött ki (3-0).

A félidőben úgy tűnt, Luis Enrique azért összekapta a csapatot, a pályára küldte Iniestát, és szűk húsz perc alatt sikerült feljönni egy gólra.

Előbb Piqué fejelt egy szép gólt (3-1).

Majd Neymar lőtte be biztos lábbal a megítélt büntetőt (3-2).

Egyenlítés helyett azonban jött Ter Stegen kapitális hibája, a Barca kapusa felszabadítás helyett az ötösön fejbe lőtte Pablo Hernandezt, akiről a labda a jobb kapufára, majd a hálóba vágódott (4-2).

A 87. percben ismét jött Piqué, és Denis Suárez jobb oldali beadását a hálóba gyötörte, de ezzel csak a 4-3-as végeredményt állította be.

Eredmény, Primera División, 7. forduló:
Celta Vigo - Barcelona 4-3 (3-0)
gól: P. Sisto (22.), Iago Aspas (31.), J. Mathieu (33., öngól), P. Hernandez (77.)., illetve Piqué (58., 87.), Neymar (64., büntetőből)