A magyar U21-es válogatott 3-1-re kikapott Athénban a görögök korosztályos csapatától, így vereséggel, és hat csapatos csoport ötödik helyén zárta a sorozatot.

Hiába játszott jobban, birtokolta többet a labdát, és vezetett veszélyesebb támadásokat, mint ellenfele, a magyar U21-es válogatott mégis kétgólos veresnéget szenvedett Görögországban az Eb-selejtezők csoportkörének utolsó fordulójában.

A magyar U21-es válogatott a görögök elleni mérkőzés előtt Forrás: mlsz.hu

Nem voltak jók az előjelek: a kezdőbe nevezett, válogatott debütálásrára készülő Hegedűs János a bemelegítés során megsérült, és a heléyére beálló - szintén ezúttal bemutatkozó - Szántó Tamásnak sem volt több szerencséje - egy húzódás után le kellett cserélni a 27. percben.

Támadtunk, gólt kaptunk

Egy perccel később pedig már vezettek a görögök, Anasztasziosz Donisz fejezett be góllal egy görög kontrát. A mieink a gól után is támadásban maradtak, egyenlíteniük azonban nem sikerült. Az mlsz.hu beszámolója szerint a játékvezető sem állt a helyzet magaslatán, aminek köszönhetően kissé eldurvultak az események az utolsó percekben.

A második féliőd tizedik percében aztán az Atalantában játszó Forgács Dávid remekül ívelt a Slask Wroclawban profiskodó Mervó Bence fejére, és máris 1-1 volt az állás.

Negyedóra elteltével azonban a görögök visszavették a vezetést, Kulunisz fordult le egy bedobás után, és laposan a jobb alsó sarokba lőtt. Ezt követően is a magyar csapat maradt támadásban, gólt azonban mégsem mi rúgtunk, hanem a görögök találtak egy megpattanó szabadrúgásból Banai Dávid kapujába.

A vége így 3-1-es vereség lett, a magyar csapat pedig tíz mérkőzésen szerzett 12 ponttal az 5. helyen végzett a hat csapatos csoportban.

Görögország–Magyarország 3–1 (1–0)
Gól: Donisz (28.), Kulurisz (70.), Hariszisz (83.) illetve Mervó (55.)
Kiállítva: Mervó (90+2)
Magyarország (4-2-3-1): Banai Dávid – Szivacski Donát, Lenzsér Bence , Szilvási Péter, Forgács Dávid – Cseke Benjámin, Szántó Tamás (Madarász Márk 26.) – Holender Filip (Kalmár Zsolt 45.), Prosser Dániel, Géresi Krisztián (Balogh Norbert 72.) – Mervó Bence