Az internetnek köszönhetően egyre több olyan gólt látunk, amit kapusok szereznek a csapatsportokban, de olyanra nem emlékszünk, hogy valaki az első válogatottsága alkalmával egyből eredményes volt.

Márpedig a 18 éves guyanai Kai McKenzie-Lyle pontosan ezt hozta össze a Suriname elleni mérkőzésen. Az angliai születésű és az ottani negyedosztályú Barnetben játszó McKenzie-Lyle a meccs utolsó perceiben felment egy szabadrúgáshoz,

mert csapata 1–3-ra állt.

Innentől pedig átadjuk neki a szót: „Amikor felkocogtam a szabadrúgáshoz, azt vettem észre, hogy mindenkinél egy fejjel magasabb vagyok. A szabadrúgást elvégző társam jelezte, hogy engem próbál majd megtalálni a beadással, én meg el tudtam fejelni a labdát, ami végül az ellenfél kapusáról pattant be.

aztán már indultam is vissza a helyemre, hogy minél hamarabb folytatódjon a meccs, hiszen egyenlíteni akartunk.”

Ez végül nem jött össze, a vége maradt 3-2 Suriname-nak, a meccset egyébként a Karibi-kupa keretében játszották, ahol Guyana eddig két vereséggel áll, mivel Jamaicától is kikapott.