Visszavágott a City a Barcának, őrült meccset nyert az Arsenal

Ilkay Gündogan, Raheem Sterling, Manchester City, foci
Manchester City's German midfielder Ilkay Gundogan (R) celebrates with Manchester City's English midfielder Raheem Sterling after scoring his team's first goal during the UEFA Champions League group C football match between Manchester City and Barcelona at the Etihad Stadium in Manchester, north west England on November 1, 2016. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS
Két hete 4–0-ra kikapott a Camp Nouban a Manchester City a labdarúgó-Bajnokok Ligájában, de hazai közönség előtt sikerült a visszavágás, és Gündogan duplájával 3–1-re legyőzte a Barcelonát. Az Arsenal majdnem megégett Bulgáriában, az Atlético és a PSG jól hajrázott, de hátrányból fordított a Bayern München is.

A C csoport 4. fordulójának rangadóján a Manchester City a Barcelonát fogadta, az angolok azzal a tudattal léptek pályára, hogy eddig ötből ötször kikaptak a riválistól a legrangosabb kupasorozatban.

Gündogan duplázott a Barcelona ellen Forrás: AFP/Paul Ellis

Ezúttal sem kezdődött jól a mérkőzés, hiába játszottak az angolok fölényben húsz percen át, a katalánok az első ellencsapást beverték: Neymar és Messi kontrája ellen nem volt megoldás (0–1).

Átvette az irányítást a vendégcsapat, helyzetek sokaságát dolgozták ki, mégis a City egyenlített: a védelem buta hibáját kihasználva Agüero szerzett labdát, passzát Sterling tökéletesen tette középre, Gündogan pedig nem hibázott (1–1).

A szünetben egyik csapat sem változtatott, és a hazaiak De Bruyne gyönyörű szabadrúgásgóljával átvették a vezetést (2–1).

A végeredményt a 74. percben Gündogan állította be, igaz, a gólja előtt Agüero kezezett, de ezt Kassai Viktor nem vette, talán nem is vehette észre (3–1).

A csoport másik mérkőzésén a Mönchengladbach 1–1-re végzett a Celtickel.

Az A csoportban eldőlt a továbbjutás, hiszen az Arsenal és a Paris Saint-Germain is 10-10 ponttal áll, de sokáig kérdéses volt, hogy a két sztárcsapat tud-e nyerni. Az angolok negyedóra után kétgólos hátrányban voltak a Ludogorec otthonában, és bár a félidőben sikerült egyenlíteni, a győztes gólt csak a 87. percben gyötörte be Özil (2–3).

A PSG 2–1-re nyert, Bázelben a 90. percben született meg a franciák három pontot érő találata.

A B csoportban a Besiktas 1–1-et játszott otthon a Napolival, míg a Benfica egy tizenegyessel verte a Dinamo Kijevet.

A D csoportban hibátlan maradt az Atlético Madrid, köszönhetően a kétgólos Griezmann-nak, aki a Rosztov ellen a 93. percben szerezte a győztes találatot. A Bayern München 0–1-ről Lewandowski duplájával fordítva győzött a PSV otthonában, és a spanyolokhoz hasonlóan szintén továbbjutott.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, A csoport:
Ludogorec (bolgár) - Arsenal (angol) 2-3 (2-2)
gól: Jonathan Cafu (12.), Keserü (15.), illetve Xhaka (20.), Giroud (41.), Özil (87.)

FC Basel (svájci) - Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (0-1)
gól: Zuffi (76.), illetve Matuidi (43.), Meunier (90.)
piros lap: Dié (84., Basel)