A péntek esti vb-selejtezők közül nemcsak a Románia-Lengyelország mérkőzésen csaptak össze a szurkolók, a futball legősibbb párharca, angol-skót találkozó sem volt mentes az erőszaktól.
A Telegraph beszámolója szerint már a Trafalgar Square-en egymásnak estek a drukkerek, akik közül kettőt letartóztattak, többen pedig megsérültek.
Egy drukkert a mérkőzés elején eltávolítottak a stadionból, mert többször szándékosan zavarta a Fegyverszünet napja alkalmából tartott megemlékezést, amely során az I. világháború áldozataira emlékeztek.

A mérkőzés közben a lelátón is balhé ütött ki, egy szurkoló fejét teljesen beborította a vér, egy másiknak majdnem kinyomták a szemét.


A mérkőzés napjára 14 ezer skót szurkoló utazott Londonba, de nem jutottak be mindannyian a Wembleybe.
A Trafalgar Square-en a mérkőzés után is kitört a káosz, a nyilvános wc-ket tönkretették, az egész teret törött üvegek borították.