Hat éve nem látott fordítással folytatta félelmetes sorozatát a Hertha

2016.11.27. 19:30

Dárdai Pál csapata, a Hertha hat év után először tudott hátrányból megnyerni egy meccset a Bundesligában, és a Mainz elleni 2-1-es sikerrel a berliniek feljöttek a harmadik helyre.

Szenzációsan szerepel hazai pályán, a berlini Olimpiai-stadionban a Hertha, amely a Freiburgot 2-1-re, a Schalkét és a Hamburgot 2-0-ra, a Kölnt 2-1-re, míg a Mönchengladbachot 3-0-ra verte, vagyis ötből ötöt nyert a mostani meccsig.

A vasárnapi ellenfél, a Mainz legutóbbi három találkozóján nyeretlen maradt vendégként, a Wolfsburg elleni 0-0 után a Schalkétól 3-0-ra, az éllovas Lipcsétől 3-1-re kapott ki. A tavalyi idényben a Hertha otthon 2-0-ra lenyomta a Mainzot, idegenben pedig 0-0 lett a vége.

Debütáló játékos szerzett vezetést a Mainznak

Elég csendesen indult a meccs, a Hertha nem esett neki a Mainznak, türelmesen járatta hátul a labdát a hazai csapat, azt várva, hol lehet rést találni a vendégek védelmén. Egy pontrúgás után láttuk az első helyzetet, Plattenhardt szabadrúgása után Ibisevic fejelt, de a labda másfél méterrel elment a jobb kapufa mellett.

Belelendült a Hertha, Stocker csinált meg egy cselt a 16-oson belül, de lőni már nem tudott, mert az érkező Ibisevic tűzte rá a labdát, Lössl nagyot védett. Támadott a Hertha, mégis a Mainz szerzett gólt, Öztunali beadása után Seydelhez került a labda, az élete első Bundesliga-meccsét játszó csatár pedig lazán a hálóba gurított ballal (0-1).

A 31. percben Kalou végzett el szabadrúgást, a sorfal fölött elcsavart labdája csapódott ugyan lefelé, de a kapusnak így sem kellett közbeavatkoznia. A 36. percben egyenlített a Hertha, egy röviden kifejelt labdát Kalou gyűjtött be, aki megtalálta a 16-osnál helyezkedő ibisevicet, a csapatkapitány talppal elhúzta a labdát a védője mellett, majd szépen kilőtte a jobb alsót (1-1).

Ez volt Ibisevic hetedik bajnoki gólja a szezonban. Egy Ibisevic-helyzettel ért véget az első félidő, jobbról érkező beadásra robbant be, de fejese elment a jobb sarok mellett.

Ibisevic a 100. Bundesliga góljával eldöntötte

Nagy kavarodást úszott meg a Hertha a második félidő elején, ide-oda pattogott a labda, végül Jarstein szedte fel, és bár a maizniak hazaadást reklamáltak, a bíró továbbengedte a játékot. Az 56. percben Malli végzett el szabadrúgást, de lövése éppen Jarstein kezébe pottyant.

A 62. percben Gbamin csúszott oda Pekariknak, amiért sárga lapot kapott, és mivel ez már a második volt, a Mainz tíz emberre fogyatkozott. A kiállítás után beleerősített a Hertha, két veszélyes beívelés után a harmadiknál megint Ibisevic villant, de hiába ért oda a beadásra, nem tudta már kapura tenni a labdát.

A 67. percben góllá érett a Hertha fölénye: Darida totojázott el egy helyzetet, majd visszatette a labdát Starknak, akinek a lövése egy védőn megpattant, Kalou azonban még középre tudta fejelni, és Ibisevic úgy tuszkolta be, hogy a kapusról visszapattant a lábára a labda, majd onnan a hálóba csorgott (2-1).

A bosnyák csatárnak ez volt a 100. gólja a német bajnokságban. Előtte ez a külföldiek közül Pizarrónak, Elbernek, Ailtonnak, Chapuisat-nak és Lewandowskinak sikerült, az aktív játékosok közül pedig csak négyen vannak előtte.

A Hertha is tíz emberrel fejezte be a meccset

Van még fordulat a meccsben, a 74. percben Ibisevic rántotta le De Blasist, ezzel ő is megkapta a második sárgát, vagyis a Hertha is tíz emberrel folytatta. Jarstein bravúrja kellett, hogy maradjon a 2-1, Malli szabadrúgása után a Hertha norvég kapusa a kapufa segítségével hárított.

A 94. percben Ramalho 28 méterről szúrta rá, Jarstein csak kiütni tudta, de az volt a szerencséje, hogy az érkező mainzi játékos nem tudta bevágni a kipattanót. A Hertha végül 2-1-re nyert, és hatodik hazai meccsét is behúzta, ilyenre korábban csak egyszer volt példa a klub történetében - még a 2000-2001-es idényben, amikor Dárdai még játékosként szerepelt. Akármilyen hihetetlen, a Hertha hat év után tudott hátrányból fordítani, és jobb gólkülönbségének köszönhetően feljött a harmadik helyre.

Dárdai talán megfeddte Ibisevicet a kiállítás miatt, de a csatár szállította a győzelemhez szükséges gólokatForrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Soeren Stache

A Schalke legyőzte a Kleinheisler nélküli Darmstadtot

A másik vasárnapi meccsen Kleinheisler László nélkül kapott ki a Darmstadt 3-1-re a Schalke ellen. Pedig 1-0-ra még a Darmstadt vezetett, és a vendégek még egy büntetőt is megúsztak, Choupo-Moting túlságosan lezserül rúgta, az elvetődő Esser kapus pedig lábbal még bele tudott érni.

A kameruni csatár aztán a második félidőben javított, Meyer beadása után akrobatikus mozdulattal perdített a bal sarokba. A végén Konopljanka okos passza után még Schöpf használta ki, hogy Sulu és Esser egymásra vártak, a Schalke ezzel a győzelemmel hét forduló óta veretlen a bajnokságban.