Mourinhót megint kiállították, a MU 36 éve nem volt ilyen gyenge otthon

José Mourinho Manchester United
Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho stands on the edge of the technical area on the touchline during the English Premier League football match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford in Manchester, north west England, on November 27, 2016. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United csak döntetlent játszott a West Hammel, így folytatta rossz sorozatát hazai pályán a Premier League-ben. Az Arsenal 3-1-re verte a Bournemouth csapatát, ennek ellenére nem volt simma a meccs.

Az első vasárnapi mérkőzés, a Watford-Stoke egyetlen gólja egy jobboldali szöglet után született, Charlie Adam közeli fejese a jobb kapufáról éppen Heurelho Gomes kapusra, onnan pedig a hálóba pattant.

A Sánchez, Walcott páros remekelt az Arsenalban

Az Arsenal legutóbbi három tétmeccsén döntetlent játszott, de a Bournemouth ellen hamar jelezte, hogy nem akar újabb pontvesztést, igaz, ehhez kellett a vendégektől Cook ügyetlenkedése, aki röviden passzolta haza a labdát, Alexis Sánchez pedig köszönte szépen az ajándékot.

Viszonylag gyorsan egyenlített a Bournemouth, Nacho Monreal ütközött Wilsonnal, a bíró pedig büntetőt ítélt, és Wilson a balra dőlő Cech mellett begurította a labdát. A Bournemouth felbátorodott a gól után Adam Smith és Brad Smith is helyzetbe került, de előbbi fölé fejelt, utóbbi lövését pedig Cech tolta ki.

A meccs első három gólja és a helyzetek:

Az első félidő végén Sánchez nagy bombájánál a léc mentette meg a vendégeket, aztán a második félidő elején Monreal beadása után a nem éppen fejjátékáról híres Walcott bólintott a Bournemouth kapujába. Monreal majdnem összehozott még egy büntetőt, de a bíró ezúttal nem fújt, amikor Francis beadása a kezét érintette, majd Cech védett nagyot Afobe lövésénél.

A 91. percben bebiztosította a győzelmet az Arsenal, Özil passzolt Giroud-hoz, a francia pedig kiszolgálta Sánchezt. Wenger csapata ezzel tapad az élbolyra,

az éllovas Chelsea mögött három pont a hátránya.

Mourinho rosszabbul áll, mint Moyes vagy Van Gaal

A házigazda Manchester United döntetlent játszott a West Ham Uniteddel, és

egy hónapon belül másodszor állították ki José Mourinhót, a MU edzőjét.

A portugál ezúttal egy palackba rúgott bele dühében, amikor Jon Moss játékvezető műesés miatt sárga lapot adott Pogbának. A tévés visszajátszás azt mutatta, hogy Noble valóban nem bántotta a francia középpályát.

A West Ham már a 2. percben vezetett, Payet szabadrúgása után Sakho fejelt gólt, ezt egyenlítette ki Ibrahimovic szintén fejjel Pogba ívelése után. A West Ham kapujában remekelt Randolph, Lingard pedig hiába szerzett gólt, Moss les miatt nem adta meg, így maradt az 1-1.

A Manchester egymás után negyedszer nem tudott nyerni az Old Traffordon, ilyen rossz sorozata utoljára 1990 februárjában volt. A csapat hátránya már 11 pont az éllovas Chelsea mögött, és Mourinho 13 kör alatt szerzett 20 pontja elmarad a Moyes és Van Gaal irányításával begyűjtött 22 ponttól.

Eldőlt a 41. másodpercben

A másik esti meccsen a Southampton a vendég Everton legyőzésével megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát. A meccs egyetlen gólja már a 41. másodpercben megszületett, amikor a most debütáló Sims beadását Austin fejelte be.