Pokoli mélységből állt talpra az Arsenal

fbl Horizontal
Arsenal's French striker Olivier Giroud celebrates after scoring their third goal during the English Premier League football match between Bournemouth and Arsenal at the Vitality Stadium in Bournemouth, southern England on January 3, 2017. The game finished 3-3. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Háromgólos hátrányból állt fel, és játszott 3-3-as döntetlent az Arsenal a Premier League 20. fordulójának keddi játéknapján a Bournemouth vendégeként. Arsene Wenger együttese 48 órán belül a második bajnokiját játszotta, és ez meg is látszott a játékosok teljesítményén, akik óriási hajrával, a 92. percben mentettek pontot egy elvesztettnek tűnt mérkőzésen.

Viszonylag gyorsan, negyedóra elteltével előnybe került a fordulót a 9. helyről váró Bournemouth, miután Charlie Daniels egy hosszú indítás után egy az egyben szépen megverte Héctor Bellerínt, és a kapu rövid oldalába lőtt.

Néhány perccel később Granit Xhaka csinált butaságot, a tizenhatos sarkában közel sem gólveszélyes helyzetben szabálytalankodott büntetőt érően, a megítélt tizenegyest Callum Wilson egy nem túl jó lövéssel értékesítette, ezzel már 2-0 volt az állás.

A szünet után nagy változásra volt szüksége a fásultan futballozó, Mesut Özilt hiányát igencsak megérző Arsenalnak. A londoniak be is szorították a kapujuk elé a hazaiakat, akik azonban egy kezezés miatt nem megadott találat után egy szabályos harmadik góllal földbe döngölték a vendégek győzelmi reményeit. Ismét Héctor Bellerín volt az Arsenal védelmének gyenge pontja, Ryan Fraser Peter Cech lábai között rúgta a kapuba a harmadik Bournemouth-gólt.

Az Arsenal a 70. percben Alexis Sánchez révén szépíteni tudott, sokat elárult a Wenger-csapat teljesítményéről, hogy ez volt az első, kaput eltaláló lövésük a mérkőzésen. Ez a gól azonban elindított valamit...

Öt perccel később a csereként pályára lépő Lucas Pérez pazarul bombázott a hazai kapuba, így negyedórával a lefújás előtt már csak egy gól volt az egyre intenzívebben támadó Arsenal hátránya.

A 83. percben tovább nőttek az Arsenal esélyei, miután Simon Francis az Aaron Ramsey-vel szemben elkövetett durva szabálytalansága után piros lapot kapott. A játékvezető hatperces hosszabbítást rendelt el, és ezt ki is használták a vendégek, a vasárnap még skorpiós csodagóllal tündöklő Olivier Giroud a gólpassza után egy közeli fejessel hőssé vált.

Az Arsenal tehát 0-3-ról mentette 3-3-as döntetlenre a mérkőzést, de egy ponttal aligha lett gazdagabb, a harmadik helyet el is vesztette a Wenger-csapat (a Burnley-t legyőző Manchester City előzte meg), de az ötödik helyen álló Tottenham is elévághat, amennyiben szerda este legyőzi az éllovas Chelsea-t.

Olivier Giroud most nem annyira szép, de nagyon fontos gólt szerzett Forrás: AFP/Glyn Kirk

A felsőházas helyét őrző Bournemouth nem az első drámai mérkőzését játszotta egy topcsapat ellen a 2016–2017-es szezonban. Eddie Howe csapata decemberben 1-3-ról fordított 4-3-ra a Liverpool ellen, ezen az estén azonban a kiscsapat tapasztalhatta meg, milyen többgólos előnyről elbukni a győzelmet.

Premier League, 20. forduló
Bournemouth-Arsenal 3-3 (2-0)
gól: Daniels (16.), Wilson (20., 11-es), Fraser (59.), ill. A. Sánchez (70.), Lucas Pérez (75.), Giroud (90+2.)
Crystal Palace-Swansea City 1-2 (0-1)
gól: Zaha (83.), ill. Mawson (42.), Rangel (88.)
Stoke City-Watford 2-0 (1-0)
gól: Shawcross (45+3.), Crouch (49.)