Kikapott a Juventus, közelebb lopakodott a Roma

Fiorentina, foci
Fiorentina's Italian forward Federico Chiesa (L) celebrates with teammates after scoring during the Italian Serie A football match between Fiorentina and Juventus at Artemio Franchi Stadium in Florence on January 15, 2017. / AFP PHOTO / ANDREAS SOLARO
Az Inter, a Milan és a Genoa után a Fiorentina is le tudta győzni hazai pályán a Juventust, a firenzeiek Kalinic és Badelj góljaival 2-1-re győztek a Serie A 20. fordulójában. A Juve üldözői nem botlottak, nyert a Roma, a Lazio és a Napoli is. A Palermo – a csereként beállt Balogh Norberttel a soraiban – ezúttal a Sassuolo otthonában kapott ki.

A Fiorentina a 37. percben szerzett vezetést, Kalinic éles szögből lőtte ki a jobb alsó sarkot, talán kicsit Buffon is benne volt ebben a gólban (1-0).

Az 54. percben Badelj távolról lőtt, a bemozduló Chiesa megzavarta Buffont, így a labda akadálytalanul jutott a hálóba (2-0).

Nem sokáig örülhetett kétgólos előnyének a hazai csapat, öt perc múlva Higuaín szépített (2-1), de többre nem futotta már a címvédő erejéből.

A második helyen álló AS Roma Udinében győzött szűkösen 1-0-ra, igaz, akadtak még lehetőségei, de Dzeko még a büntetőt is kihagyta, pontosabban az égbe lőtte.

A Napoli is megküzdött az utolsó előtti Pescarával, Tonelli és Hamsík két perc alatt lerendezte a három pont sorsát, a végén Mertens és Caprari gólváltása már csak a szurkolókat szolgálta ki.

A Lazio 0-1-ről felállva Immobile büntetőjével nyert végül 2-1-re az Atalanta ellen.

A Cagliari 4-1-re verte hazai pályán a Genoát, ugyanilyen eredmény született a Sassuolo–Palermo kiesési rangadón is. A vendégeknél Sallai Roland nem került be a keretbe, Balogh Norbert a 78. percben lépett csereként a pályára.

Eredmények, Serie A, 20. forduló:
Fiorentina - Juventus 2-1 (1-0)
gól: Kalinic (37.), Badelj (54.), illetve Higuaín (59.)

Cagliari – Genoa 4-1 (2-1)
gól: Borriello (40., 60.), Joao Pedro (44.), Diego Farias (64., büntetőből), illetve Simeone (28.)
piros lap: Capuano (79., Cagliari)

Lazio – Atalanta 2-1 (1-1)
gól: Milinkovic-Savic (45.), Immobile (68., büntetőből), illetve Petagna (21.)

Napoli – Pescara 3-1 (0-0)
gól: Tonelli (47.), Hamsík (49.), Mertens (85.), illetve Caprari (90+4., büntetőből)

Sampdoria – Empoli 0-0

Sassuolo – Palermo 4-1 (2-1)
gól: Matri (15., 66.), Ragusa (24.), Politano (83.), illetve Quaison (9.)

Udinese – AS Roma 0-1 (0-1)
gól: Nainggolan (12.).