Az évszázad butasága Gulácsiék meccsén

2017.01.21. 19:32

Igazi magyaros rangadóval kezdődött meg a Bundesliga tavaszi idénye, a 17. fordulóban az újoncként második helyen álló RB Leipzig a negyedik helyezett Eintracht Frankfurtot fogadta. A rangadójelleget azonban egy buta kapusmozdulat már a 3. percben elrontotta.

A három magyar játékos közül azonban csak Gulácsi Péter lépett pályára, a lipcsei kapus klubtársát, Kalmár Zsoltot nem nevezték a mérkőzésre, de kimaradt a vendégektől Huszti Szabolcs is. Róla a Kickeren azt írták, Achilles-ín irritáció miatt nem vállalhatta a játékot.

Hradecky kezezéseForrás: AFP/Robert Michael

A mérkőzés egy ritkán látható jelenettel kezdődött, a 3. percben Bernardo kapott egy hosszú indítást, a frankfurtiak finn válogatott kapusa, Lukas Hradecky kirohant a 16-oson kívülre, de ahelyett, hogy elrúgta volna a labdát, rávetődve megfogta. Piros lap!

A Bundesliga történetében ez volt a 4. alkalom, hogy egy meccsnapon két kapust is kiállítsanak, korábban a Werder kapusa, Drobny jutott hasonló sorsra.

A szabadrúgást Marcel Halstenberg küldte kapura, a német Bundesligában most bemutatkozó Heinz Lindner kapus óriásit védett, de a kipattanóra Marvin Compper érkezett (1-0).

A 25. percben óriási vendéghelyzet maradt ki, Rebic két csel után teljesen egyedül törhetett kapura, Gulácsi tökéletesen jött ki, és nagyot védett. Sőt, a 34. percben is a magyar kapusnak kellett nyújtóznia, ezúttal is Rebic tekerését piszkálta ki a bal felső sarok elől.

A lipcsei Sabitzer piruettjeForrás: AFP/Robert Michael

A kiállítás miatt négy percet hosszabbított a bíró, ez pont elég volt ahhoz, hogy Naby Deco Keita szabadrúgását Timo Werner a kapuba fejelje (2-0).

A 67. percben növelte előnyét a hazai csapat, Keita ziccerét védte Lindner kapus, majd Halstenberg lőtt kapura, és a labda a gólvonal előtt menteni igyekvő Vallejo lábáról a saját kapujába csorgott (3-0).

A meccs utolsó 20 perce már semmilyen izgalmat nem tartogatott, a hazaiak megerősítették második helyüket a tabellán.