Aboubakar csodagóllal lőtte a trónra Kamerunt

Vincent Aboubakar, Kamerun, foci, Afrika-kupa
Cameroon's forward Vincent Aboubakar reacts after he scored the team's second goal during the 2017 Africa Cup of Nations final football match between Egypt and Cameroon at the Stade de l'Amitie Sino-Gabonaise in Libreville on February 5, 2017. / AFP PHOTO / Steve JORDAN
Kamerun nyerte a Gabonban rendezett labdarúgó Afrika-kupát, miután a vasárnapi, libreville-i döntőben a hajrában szerzett góllal 2-1-re legyőzte Egyiptom csapatát.

A mérkőzésen az egyiptomiak szereztek vezetést az Arsenalban szereplő el-Neny góljával, a játékos éles szögből nagy gólt lőtt a bal felső, rövid sarokba (0-1).

Az 59. percben N'Koulou fejesgóllal egyenlített (59.), és talán már mindenki a hosszabbítást vártam, amikor Aboubakar szenzációs egyéni alakítással eldöntötte a bajnokság sorsát.

Egy előre vágott labdát a kapunak háttal állva, mellel vett le a Besiktas csatára, átemelte a rátámadó védőt, amjd mielőtt a labda a földre hullott volna, a bal alsó sarokba lőtt (2-1).

Vincent Aboubakar szerezte a mindent eldöntő gólt Forrás: AFP/Steve Jordan

Kamerun története során ötödször (1984, 1988, 2000, 2002, 2017) hódította el a kontinensbajnoki címet, egyúttal indulási jogot szerzett a nyári, oroszországi Konföderációs Kupára.

Eredmény, Afrika-kupa, döntő:
Kamerun - Egyiptom 2-1 (0-1)
gól: N'Koulou (59.), Aboubakar (88.), illetve el-Neny (22.)

3 győzelem: Nigéria
2 győzelem: Elefántcsontpart, Kongói DK (mindkétszer Zaireként)
1 győzelem: Algéria, Kongói Köztársaság, Etiópia, Marokkó, Dél-afrikai Köztársaság, Szudán, Tunézia, Zambia.