Pintért kiállították, közel állt a csodához a negyedosztályú Walldorf

2017.02.07. 21:25

Története legnagyobb sikerét érhette volna el a FC Astoria Walldorf, a német negyedosztályban szereplő klub nagy csatában, tizenegyesekkel maradt alul a Bielefelddel szemben a Német Kupa nyolcaddöntőjében.

A kiscsapat az első körben a másodosztályú Bochumot verte 4-3-ra hosszabbításban, a második körben pedig az élvonalbeli Darmstadt ellen győzött 1-0-ra.

Fabian Klos (Bielefeld) és Tabe Nyenty (Walldorf) csatájaForrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Uwe Anspach

A Greuther Fürth csapatában először volt kezdő a magyar válogatott Pintér Ádám, aki a 18. percben letarolta Kramert, így azonnal piros lapot kapott. A Mönchengladbach akkor már vezetett Wendt góljával, ezt Hazard még megtoldotta egy büntetővel, és az élvonalbeli csapat könnyedén jutott a nyolc közé.

A Hamburg a Kölnt verte 2-0-ra, míg a Bayern München 1-0-ra nyert a Wolfsburg ellen Douglas Costa 17. percben szerzett góljával.

Eredmények, Német Kupa, nyolcaddöntő:
Hamburg – Köln 2-0 (1-0)
gól: Jung (5.), Wood (75.)

FC Astoria Walldorf (IV.) - Arminia Bielefeld (II.) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – büntetőkkel 4-5
gól: Carl (78.), illetve Schütz (52.)
piros lap: Staude (115., Bielefeld)

Greuther Fürth (II.) – Mönchengladbach 0-2 (0-2)
gól: Wendt (12.), T. Hazard (36., büntetőből)
piros lap: Pintér (18., Fürth)

Bayern München – Wolfsburg 1-0 (1-0)
gól: Douglas Costa (17.)