Pintért kiállították, közel állt a csodához a negyedosztályú Walldorf

Fabian Klos (Bielefeld) és Tabe Nyenty (Walldorf), foci
Walldorf's Tabe Nyenty (R) and Bielefeld's Fabian Klos fight for the ball during the German DFB Cup match between Astoria Walldorf and Arminia Bielefeld at the Dietmar-Hopp-Sportpark in Walldorf, Germany, 7 February 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: The DFB prohibits the utilisation and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time). ATTENTION: BLOCKING PERIOD! The DFB permits the further utilisation and publication of the pictures for mobile services (especially MMS) and for DVB-H and DMB only after the end of the match.) Photo: Uwe Anspach/dpa
Története legnagyobb sikerét érhette volna el a FC Astoria Walldorf, a német negyedosztályban szereplő klub nagy csatában, tizenegyesekkel maradt alul a Bielefelddel szemben a Német Kupa nyolcaddöntőjében.

A kiscsapat az első körben a másodosztályú Bochumot verte 4-3-ra hosszabbításban, a második körben pedig az élvonalbeli Darmstadt ellen győzött 1-0-ra.

Fabian Klos (Bielefeld) és Tabe Nyenty (Walldorf) csatája Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Uwe Anspach

A Greuther Fürth csapatában először volt kezdő a magyar válogatott Pintér Ádám, aki a 18. percben letarolta Kramert, így azonnal piros lapot kapott. A Mönchengladbach akkor már vezetett Wendt góljával, ezt Hazard még megtoldotta egy büntetővel, és az élvonalbeli csapat könnyedén jutott a nyolc közé.

A Hamburg a Kölnt verte 2-0-ra, míg a Bayern München 1-0-ra nyert a Wolfsburg ellen Douglas Costa 17. percben szerzett góljával.

Eredmények, Német Kupa, nyolcaddöntő:
Hamburg – Köln 2-0 (1-0)
gól: Jung (5.), Wood (75.)

FC Astoria Walldorf (IV.) - Arminia Bielefeld (II.) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – büntetőkkel 4-5
gól: Carl (78.), illetve Schütz (52.)
piros lap: Staude (115., Bielefeld)

Greuther Fürth (II.) – Mönchengladbach 0-2 (0-2)
gól: Wendt (12.), T. Hazard (36., büntetőből)
piros lap: Pintér (18., Fürth)

Bayern München – Wolfsburg 1-0 (1-0)
gól: Douglas Costa (17.)