Egyre mélyebb gödörben vannak Dárdaiék

FC Schalke 04 vs. Hertha BSC Bundesliga FOOTBALL
Schalke's Alessandro Schoepf, Schalke's scorer of the 2:0 goal, Leon Goretzka and Schalke's Guido Burgstaller (r-l) celebrating the score while in the foreground disappointed Berlin goalkeeper Rune Jarstein kneels during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and Hertha BSC in the Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, 11 February 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Guido Kirchner/dpa
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2-0-ra kikapott a Schalke 04 vendégeként a Bundesliga 20. fordulójának szombati zárómérkőzésén.

A Hertha nincs jó formában, és ez a legkevesebb, amit mondhatunk a berlini csapatról, amelyik úgy érkezett Gelsenkirchenbe, hogy utolsó hat bajnokijából négyet elveszített. Azaz kellettek volna a pontok, mert a csapat a jó idénykezdés után már csak a hatodik helyen áll a bajnokságban.

És biztos, hogy nem is fog előrelépni, ugyanis mezőnyben hiába volt többé-kevésbé méltó partnere a Schalkénak, gólt csak a hazaiak tudtak lőni. A 41. percben előbb Guido Burgstaller talált be a norvég Jarstein kapujába, és miután a Schalke az előző négy hazai meccsén mindig lőtt legalább két gólt a Herthának, jószerével csak idő kérdése volt a második hazai találat.

Ami meg is jött a 62. percben Leon Goretzka révén, a Hertha pedig elkönyvelhette negyedik vereségét az utóbbi hat bajnokiján. A Hertha 2017-ben egyetlen tétmeccset, az Ingolstadt elleni bajnokit nyerte meg (1-0).