Bár egy félidőn keresztül legalább a győzelemben reménykedhetett a Napoli és az Arsenal labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágóin, végül a Real Madrid Sergio Ramos két fejesgóljának köszönhetően 3-1-re győzött, míg a 36 percet emberelőnyben játszó Bayern München a hazai 5-1 után Londonban is 5-1-re nyert.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Napoli (olasz) – Real Madrid (spanyol) 1-3 (1-0)
gól: Mertens (24.), illetve Ramos (52., 57.), Morata (90+1.)
továbbjutott: a Real 6-2-es összesítéssel.

Cserék

A madridi 3-1-es vereség után sokaknak eszébe jutott az 1987-es kupapárharc, amikor a Real a hazai 2-0-s győzelem után egy nápolyi 1-1-gyel továbbjutott. Ezúttal az olaszok annyival könnyebb helyzetben voltak, hogy egy idegenbeli gólt szerezve 2-0-val már továbbjuthattak volna.

Talán ezért is nyilatkozta Maurizio Sarri edző azt, hogy miután a Real sorozatban hetedszer szeretne bejutni a BL negyeddöntőjébe, míg a Napoli pedig a nyolcaddöntőig is mindössze egyszer jutott el (2012-ben a Chelsea hosszabbításban búcsúztatta), egyértelműen a spanyolokon lesz nagyobb nyomás.

Sergio Ramos két fejesgólt szerzett Forrás: AFP/Carlo Hermann

„Ki kell mennünk a pályára, és támadnunk kell, mert ezt tudjuk a legjobban" – nyilatkozta a Napoli csapatkapitánya, Marek Hamsik, és így is kezdett a hazai csapat. A szlovák támadó, majd Insigne távoli lövései után a 24. percben a kisebb vádlisérüléssel bajlódó Mertens szerzett vezetést (1-0).

A 29. percben Cristiano Ronaldo szenzációs alakítása végén a kapufát találta el.

Ezt megirigyelte Mertens is, ő a 38. percben döngette meg a kapufát.

Amíg az első félidőben inkább a Napoli játszott fölényben, a szünet után a Real egy szűk negyedóra alatt mindent eldöntött. Az 52. percben egy bal oldali szöglet után Sergio Ramos szép fejessel egyenlített (1-1).

És ha ez nem lett volna elég, az 57. percben Kroos jobb oldali szögletére is ő érkezett (1-2).

Ezzel nem csupán a hosszabbítás esetleges reménye, de a továbbjutás is olyan messzire került a hazaiaktól, hogy nem volt érdemes megszakadni a pályán. Az utolsó fél órában a Real kézben tartotta a mérkőzést, a 91. percben még Morata megadta a kegyelemdöfést (1-3).

A Real Madrid végül kettős győzelemmel, kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel jutott tovább.

Arsenal (angol) – Bayern München (német) 1-5 (1-0)
gól: Walcott (20.), illetve Lewandowski (55., büntetőből), Robben (68.), Douglas Costa (78.), Vidal (80., 85.)
piros lap: Koscielny (54., Arsenal)
továbbjutott: a Bayern 10-2-es összesítéssel.

Cserék

A nemzetközi sajtó alaposan kielemezte az elmúlt hetekben, hogy a Bajnokok Ligájában még nem jutott tovább csapat négygólos hátrányról az egyenes kieséses szakaszban. Igaz, ezt rendszerint a Barcelona-PSG mérkőzés kapcsán emlegették, de akadt még egy hasonló csata: a müncheni odavágón a Bayern 5-1-re győzött az Arsenal ellen.

Az angolok nem tűntek olyan erősnek, hogy ezt a hátrányt ledolgozhassák, de Arséne Wenger komolyan gondolta a lehetetlent, és egy támadó felfogású kezdő tizenegyet álmodott meg.

Mesut Özil ugyan csak a kispadon kapott helyet, míg a kezdőbe jelölt Danny Welbeck a bemelegítés során megsérült, de Alexis Sánchez, Theo Walcott, Olivier Giroud, Alex Oxlade-Chamberlain, Granit Xhaka és Aaron Ramsey szerepeltetése arra utalt, nem bekkelni fognak a hazaiak. A Bayern sem tartalékolt, Robert Lewandowski mögött Thiago Alcantara kapott lehetőséget, de kezdett Arjen Robben és Franck Ribéry is.

Nem véletlenül fogalmazott úgy a mérkőzés előtt a sérülés miatt hiányzó Per Mertesacker, hogy itt az idő, hogy megmutassák a másik arcukat, és a szurkolók ismét büszkék legyenek rájuk. Az Arsenal lendületesen kezdett, egy Giroud-fejes után a 20. percben Walcott éles szögből nagy gólt lőtt (1-0), 14 perc múlva pedig majdnem megismételte mutatványát, de végül 45 perc után maradt az 1-0-s hazai vezetés.

Az 54. percben Koscielny ellökte Lewandowskit az ötösnél, a védő megkapta második sárga lapját, a lengyel csatár pedig immáron emberhátrányban nem hibázta el a büntetőt (1-1).

A 68. percben Ospina rossz kirúgása után Robben szerzett labdát, majd egy kényszerítőt és egy Arsenal-védő botladozását követően ő is fejezte be az akciót (1-2).

A 77. percben Lewandowski lőtt kapufát, egy perc múlva egy három az egy elleni akciót Douglas Costa végül egyedül is megoldott, egy visszacselt követően 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-3).

És még mindig nem volt vége, a 80. percben Vidal már a negyedik Bayern-gólt szerezte, Mustafi eladott labdája után okosan emelte át Ospinán (1-4).

A 85. percben ismét a két gólszerző villant, Douglas Costa önzetlenségéből Vidal másodszor volt eredményes (1-5).

Az Arsenal története legsúlyosabb vereségeivel, 2-10-es összesítéssel esett ki a BL-ből.