A büntetőölő Schmeichel megmentette a Leicestert

Leicester City's Danish goalkeeper Kasper Schmeichel (L) brings down Sevilla's midfielder Vitolo (C) in the area to concede a penalty during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Leicester City and Sevilla at the King Power Stadium on March 14, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF
Bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe a Leicester City labdarúgócsapata, amely az idegenbeli 2-1-es vereség után otthon 2-0-ra verte a Sevillát. A párharc hőse a kapus Kasper Schmeichel lett, aki mindkét meccsen megfogott egy-egy tizenegyest. A nap másik meccsén a Juventus 1-0-ra verte a Portót, és kettős győzelemmel jutott tovább.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Leicester City (angol) - Sevilla (spanyol) 2-0 (1-0)

Cserék

Amióta Claudio Ranierit menesztette, és Craig Shakespeare-t kinevezte a Leicester City labdarúgócsapata, a tavalyi angol bajnok megtáltosodott: előbb a Liverpoolt, majd a Hull Cityt is 3-1-re verte hazai pályán.

Ezzel az eredménnyel a Sevilla ellen is elégedettek lettek volna az angol drukkerek, a Bajnokok Liga nyolcaddöntőjének keddi visszavágóját ugyanis 1-2-ről folytathatták a kedvencek.

„Azt várom a csapattól, hogy megragadja a lehetőséget és kivívja a továbbjutást" – nyilatkozta Shakespeare, aki a hétfői sajtótájékoztatón azt sem tartotta kizártnak, hogy csapata az egész sorozatot megnyerje. Persze a tavalyi bajnoki menetelés után már nem lehetett egy kézlegyintéssel elintézni Vardyékat.

Kasper Schmeichel nagyszerűen védett Forrás: AFP/Oli Scarff

A 4. percben Nasri közeli lövését még Kasper Schmeichelnek kellett védenie, a 21. percben Sarabia veszélyeztetett távolról, gólt mégis a hazaiak szereztek.

A 27. percben egy szabadrúgást Mahrez ívelte be és a labda a hosszú saroknál Wes Morgan combjáról a bal alsó sarokba pattant (1-0).

A szünetben Jorge Sampaoli kettőt cserélt, de hiába játszott fölényben a Sevilla, és lőtt az 53. percben egy nagy kapufát Escudero, gólt ismét a Leicester ért el. az 55. percben ismét Mahrez adta a gólpasszt, labdája ugyan a védőkről pattant Albrighton elé, de ő kilőtte a bal sarkot (2-0).

A 74. percben megnyugodtak a hazai drukkerek: egy kakaskodást lezárandó Nasri egy kicsit megbólintotta Vardyt, a vendégek játékosa piros lapot kapott, és nagyon nehezen hagyta csak el a pályát.

De ekkor még mindig maradt esélye a Sevillának: öt perccel később Vitolo tört kapura, Schmeichel kivetődött elé, a bíró pedig büntetőt ítélt. Nzonzi vállalta, de Schmeichel, aki az első meccsen is fogott egy tizenegyest, ezúttal is nagyszerűen érezte, hová megy a labda.

A végén a Leicester még kihagyott néhány meccslabdát, de végül a 2-0-s siker is elég lett, az angol bajnok bejutott a BL legjobb nyolc csapata közé.

Juventus (olasz) - FC Porto (portugál) 1-0 (1-0)

Cserék

A hazai 2-0-s vereség után nem utazhatott Torinóba vérmes reményekkel a Porto, de legalább az lebeghetett a portugálok szeme előtt, hogy ha innen továbbjutnak, olyat tesznek, ami eddig még egy csapatnak sem sikerült. (Főleg úgy, hogy a Porto idén már győzött 3-0-ra Olaszországban: 2016. augusztus 23-án az AS Romát verte meg a playoffban.)

Kétgólos hazai zakó után ugyanis még sohasem jutott tovább csapat a Bajnokok Ligájában, mínusz egyről is csupán az Ajax az 1995-96-os elődöntőben a Panathinaikosz ellen (0-1, 3-0), illetve az Inter a Bayern München ellen (0-1, 3-2) a 2010-11-es nyolcaddöntőben.

A torinóiakat az első meccsen segítette az is, hogy a Porto brazil védőjét, Alex Tellest az első félidőben kiállították, ez a hiba ezúttal is megismétlődött.

Negyven percen át inkább a Juventus irányított, Dybala két lövéssel, Mandzukic két fejssel veszélyeztetett. A 41. percben aztán eldőlt végleg a párharc: Sandro fejesét Casillas bravúrral védte, a kipattanót Higuaín lőtte kapura, de Maxi Pereira kézzel védett.

Jogos piros lap és tizenegyes: utóbbit Dybala nem is hibázta el (1-0) – összesítésben már 3-0 volt az olaszoknak.

Fordulás után a Juventus már nem nagyon erőltette a támadásokat, a Porto emberhátrányban esélytelen volt, így a Juventus kettős győzelemmel, 3-0-lal jutott a BL negyeddöntőjébe.