A százados C. Ronaldo elintézte a szétesett Bayernt

fbl Horizontal
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo reacts after scoring during the UEFA Champions League 1st leg quarter-final football match FC Bayern Munich v Real Madrid in Munich, southen Germany on April 12, 2017. Security was ratcheted up in Munich, one day after three explosions rocked the team bus of German football club Borussia Dortmund minutes after the bus set off to a planned Champions League game against Monaco on Tuesday night (April 11, 2017). / AFP PHOTO / Christof Stache
A Real Madrid idegenben 2-1-re legyőzte a Bayern Münchent a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A németek az első félidőben még vezettek, sőt tizenegyest is hibáztak, de a második játékrészben emberhátrányba kerültek, és teljesen összeestek, így nehéz helyzetből várhatják a visszavágót. Az Atlético Madrid és a Leicester City mérkőzése nem hozott meglepetést, de egy vitatható büntetőt igen: a spanyolok 1-0-s előnnyel utazhatnak az angliai visszavágóra.

23. alkalommal csapott össze a Real Madrid és a Bayern München a BL-negyeddöntők talán legnagyobb rangadóján. A találkozó előtt mindkét vezetőedzőnek fontos hiányzókat kellett pótolnia, a hazaiaknál a védelemből és a támadósorból is hiányzott egy-egy kulcsember, Mats Hummelsre és Robert Lewandowskira is sérülés miatt nem számíthatott Carlo Ancelotti. Korábbi madridi tanítványának, Zinedine Zidane-nak szintén hátul kellett betömnie egy lyukat: Varane és Pepe kiesése miatt Nacho volt Sergio Ramos párja a Real védelmének tengelyében.

A korábban a Real Madridban is futballozó Arjen Robben a 100. BL-mérkőzésén lépett pályára szerda este, az UEFA így köszöntötte:

A Bayern München nagyon erősen kezdte a mérkőzés első 10-12 percét, de Benzema egy veszélyes fejessel jelezte, hogy az ellenfél is a pályán van. Neuer ujjheggyel és a kapufa segítségével akadályozta meg a Real vezető gólját.

A támadásban aktívabb németek egymás után végezték el a szögleteket, a nagy számok törvénye pedig nekik dolgozott: a 25. percben Thiago Alcántara tekert középre a szögletzászló mellől, a középen berobbanó Arturo Vidalról csúnyán lemaradt Nacho, a chilei pedig nem kegyelmezett.

A Bayern már a hatodik gólját szerezte fejjel a mostani BL-idényben (ez a legtöbb a mezőnyben), a Real viszont az első fejesgólját kapta a sorozatban 2014 októbere óta.

A félidő végén növelhette volna előnyét a Bayern, de nem tette. Ribéry lövését Carvajal blokkolta vállal/karral, Rizzoli játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőhöz Vidal állt oda, de lábbal messze nem volt olyan magabiztos, mint 20 perccel korábban fejjel.

A Real rendezte sorait a szünetben, és nagyon jól tette, hiszen Carvajal és Cristiano Ronaldo összjátéka végén már a 47. percben egyenlített.

A portugál klasszis karrierje leghosszabb gólcsendjét szakította meg a Bajnokok Ligájában, 659 perc után talált ismét a kapuba.

A bekapott gól megfogta a Bayernt, de az igazi csapást Javi Martínez három perc alatt begyűjtött két sárga lapja jelentette, így a 61. percben emberhátrányba kerültek a németek.

A folytatásban totálisan átvette az irányítást a Real Madrid, sorra alakították ki a helyzeteket, Manuel Neuer több alkalommal is bravúros védéssel tartotta életben a hazai reményeket.

A 77. percben azonban már a világ egyik legjobb kapusa sem segíthetett, a csereként pályára lépő Marco Asensio passzából

Cristiano Ronaldo megszerezte csapata második és önmaga 100. európai kupagólját, amivel abszolút pole pozícióba került a Real Madrid a továbbjutást illetően.

A hosszabbításban a nézők egy része már hazaindult, így ők nem láthatták a már-már menetrendszerű Sergio Ramos-fejesgólt a 91. percben, de ezt les miatt érvénytelenítette a játékvezető, így maradt az 1-2.

A Bayern München az első félidőben jól, talán jobban is játszott ellenfelénél, de a második játékrészben vissza-, Javi Martínez kiállítása után pedig szétesett, a Real pedig ezt könyörtelenül kihasználta. A párharc első összecsapása tehát a tanítvány, Zidane győzelmét hozta, Ancelottinak valamit ki kell találnia, mert Madridban nagyon nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást.

Papírforma Madridban

Az Atlético Madrid és a Leicester City negyeddöntőjének első felvonását angol szurkolók és spanyol rendőrök összecsapása előzte meg. Nyolc Leicester-drukkert már kedd este letartóztattak, de a balhék szerdán is folytatódtak Madrid egyik főterén. Az angolok megdobálták a rendőröket, akik füstgránátot is bevetettek, hogy megtisztítsák a feldúlt köztereket.

Rátérve a mérkőzésre: az Atlético és a Leicester harmadik alkalommal találkozott európai kupasorozatban, 1961-1962-es szezonban a KEK-ben, az 1997-1998-as idényben pedig az UEFA-kupában futottak össze. A spanyolok sorozatban negyedik alkalommal jutottak el a BL negyeddöntőjéig, a Leicester története során először szerepel az elitsorozatban, és rögtön beverekedte magát a legjobb nyolc közé, ez legutóbb újoncként a Málagának sikerült a 2012-2013-as szezonban.

Az Atlético egyértelmű esélyesként futott neki a párharcnak, pláne a hazai összecsapásnak. A spanyolok ennek megfelelően fölényben futballoztak az első félidőben, többet birtokolták a labdát, többet támadtak, és ötször annyit lőttek kapura, mint a vendégek (10-2).

Ennek ellenére csak tizenegyesből tudták bevenni Kasper Schemeichel kapuját, de az ítélet erősen vitatható volt, hiszen Antoine Grizemannt még a tizenhatoson kívül lökte meg Marc Albrighton a 27. percben.

Az bizony kint volt Forrás: Origo

A sértettet ez nem zavarta, köszönte szépen, és higgadtan a kapuba helyezte az Atlético vezető gólját. Ez volt a negyedik büntető, amit a Leicester ellen ítéltek ebben a BL-szezonban, Schmeichel ebből kettőt kivédett, a francia támadó most kifogott rajta.

A második félidőben a Leicester-játékosok is reklamáltak egy büntetőt, de nem jártak sikerrel, ahogyan a túl korán és túl látványosan eleső Rijad Mahrez sem.

A folytatásban már nem változott az eredmény, az Atlético Madrid elérte két fő célját: nem kapott gólt hazai pályán, előnyt viszont szerzett, egy hét múlva 1-0-s spanyol vezetésről folytatódik a párharc Leicesterben.