Dárdaiék nyertek, a Bayern a bajnokságban is szenved

Dárdai Pál, Hertha Berlin
Hertha Berlin's Hungarian head coach Pal Dardai reacts after the German First division Bundesliga football match between Hertha Berlin and VfL Wolfsburg in Berlin, on April 22, 2017. / AFP PHOTO / Tobias SCHWARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A BL-től a héten búcsúzó Bayern München hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Mainzcal, míg Dárdai Pál csapata, a Hartha Berlin Vedad Ibisevic góljával hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Wolfsburgot.

A Bayern München nem igazán tudta magát túltenni a hétközi BL-kudarcon, és a Real Madrid elleni kiesés kudarca rányomta a bélyegét a Mainz elleni bajnokira is. Pedig a kiesés elől menekülő vendégek ideális áldozati báránynak tűntek az Allianz Arenában.

A harmadik percben két bajor védő fegyelmezetlen passzolgatása nyomán Bojan Krkic csapott le a labdára, és elgurította azt a Neuert helyettesítő Ulreich mellett.

Bojan Krikic a hetedik játékos lett az európai foci történetében, aki mind a négy nagy bajnokságban gólt tudott szerezni - a La Ligában a Barcelona, a Serie A-ban a Roma és a Milan, míg a PL-ben a Stoke City mezében.

Szerencsére azonban kéznél volt Arjen Robben, és alig több mint tíz perccel a gól után egy Ribérytől visszakapott labdát éles szögből vágott a vendégek kapujába.

Gondolhatták a bajor drukkerek, hogy akkor innentől minden rendben van, és valóban, Carlo Ancelotti csapata sorra dolgozta ki a helyzeteket - és sorra hagyta is ki őket.

A 40. percben jött is a mainzi bosszú: Öztuanlit rúgta föl az első gól előtt is hibázó Rafinha, a büntetőt pedig Brosinski vágta be a jó irányba vetődő Ulreich mellett.

A második félidőt kis túlzással végig egykapuzta a Bayern, aminek eredményeképpen Thiago Alcántara a 73. percben egy szép lövéssel kiegyenlített ugyan, de a győztes gólt már nem tudta megszerezni a címvédő, maradt a 2-2.

A Bayern persze továbbra is vezeti a Bundesligát, és a tíz pont távolságra álló Leipzig legfeljebb faragni tud a hátrányából, ha ponto(ka)t szerez a Schalke otthonában.

Cserék

Az előző öt bajnoki meccséből négyet elveszítő Hertha számára gyógyírként szolgálhatott volna egy Wolfsburg elleni győzelem. Erről végül Vedad Ibisevic gondoskodott, ez volt a bosnyák csatár 12. gólja az idényben.

Tegyük hozzá, hogy az első félidőben a vendégek egy fél idényre elegendő helyzetet hagytak ki. A Hertha az előző hetek gyengélkedése ellenére is megőrizte az Európa Liga-indulást érő ötödik helyet, amit most meg is szilárdított.