Ronaldo formalitássá tette a visszavágót, a BL-döntő küszöbén a Real Madrid

fbl Horizontal
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring his second goal during the UEFA Champions League semifinal first leg football match Real Madrid CF vs Club Atletico de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, on May 2, 2017. / AFP PHOTO / CURTO DE LA TORRE
A Real Madrid végig nyomasztó fölényben játszva Cristiano Ronaldo mesterhármasával történelmi verésben részesítette az Atlético Madridot a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. A visszavágón szinte elképzelhetetlen fordulatra lenne szükség ahhoz, hogy ne Zinedine Zidane csapata jusson be a cardiffi döntőbe.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Real Madrid – Atlético Madrid 3-0 (1-0)
gól: C. Ronaldo 10., 73., 86.

A két madridi csapat BL-párharca lassan klasszikusnak számít, és annak ellenére, hogy az elmúlt három év mindhárom találkozásából (két döntő és egy negyeddöntős párharc) a Real került ki győztesen, nem jelenthettük ki egyértelműen, hogy Zinedine Zidane csapata a párharc esélyese - Diego Simeone irányítása alatt csak eggyel nyert több meccset a Real, mint az Atlético (8-7, hat döntetlen mellett).

Cserék

Az viszont nem az Atlético mellett szólt, hogy minden jobb hátvédje (Vrsaljko, Juanfran és Giménez) sérült, így kényszerből Lucas kezdett azon a poszton.

A Bernabéu közel 80 ezer nézője (mínusz az Atléti-drukkerek) már a kezdés előtt megkezdték a – babonából a negyedik, sárga-fekete szerelésében játszó – vendégek puhítását.

Ha elfelejtették volna, hol veszítettek el két döntőt:

A Real az első perctől fogva támadólag lépett föl, de nem a vendég védelem lyukas posztját támadták, inkább az Atlético bal oldalán futottak a támadások, és a tizedik percben Casemiro jobbról kapu elé (kapura?) lőtt labdáját Ronaldo fejelte Oblak kapujába.

A brazil beadása előtt is volt egy szélről jövő labda, és Sergio Ramos beívelésénél még a Marca szerint is lesen volt Ronaldo, ami egyenlő azzal, hogy lesen volt, amikor megpróbálta megjátszani a labdát.

Ronaldo ezzel a találattal nem csupán az első olyan játékos lett, aki 50 gólt szerzett a BL egyenes kieséses szakaszában, de az Atlético Madrid elleni külön meccsben is átvette a vezetést:

A Real a gól után is agresszív maradt, nem hagyva, hogy az Atlético átvegye a játék irányítását, igaz, ennek ellenére azért a vendégek előtt is voltak helyzetek. A 15. percben előbb Oblak védte már-már hihetetlen bravúrral Varane csúsztatását, a másik oldalon pedig még ugyanebben a percben Keylor Navas szedte le a labdát gyönyörűen Kevin Gameiro lábáról.

Oblak menti az alig menthetőt:

Húsz perc játék után a vendégek elkezdtek aktívabban letámadni, amiből valóban lettek labdaszerzések és szögletek is, ez viszont azt jelentette, hogy a Real elkezdhette a szívének oly kedves kontrajátékot játszani. Ha egy ilyen akció végén Ronaldo beadását Benzema be tudta volna ollózni, az a BL-szezon legnagyobb gólja lett volna.

A félidő vége inkább a vendégeké volt, de ez nem öltött testet igazi helyzetekben, a Real védelme különösebb megerőltetés nélkül szűrte meg Griezmannék támadásait. Ennél kellemetlenebb volt, hogy a félidő ráadásának egy percében egy felugrást követő talajfogás során megsérült Carvajal, azaz a Real is elveszítette a jobbhátvédjét, akinek a helyére a szünet után Nacho állt be.

Isco nem először játszott remekül az idényben:

A második félidőt ugyan lendületesebben kezdte az Atlético, de a Real gyorsan visszavette a kontrollt, amire Diego Simeone egy kettős cserével próbált orvosságot lelni: az 58. percben Gameiro helyére Fernando Torres, illetve Saúl helyére Gaitán állt be, egyértelműen a támadójátékot erősítendő.

Tíz perccel később pedig a harmadik cserét is meglépte az argentin, Carrasco helyére Correa érkezett,

míg Zidane a sárga lapja mellett két veszélyes szerelést bemutató Iscót cserélte Marco Asensióra.

Azonban hiába a sok csatár, a gólt nem rúgta, hanem kapta az Atlético: egy felpasszolt labdáért az egyébként nem sokat villantó Benzema küzdött meg sikerrel, a szerelni próbáló Felipe Luisról szerencsésen pattant vissza Ronaldo elé a labda, aki egy pattanás után 15-ről kilőtte a kapu jobb oldalát.

Miután a labdabirtoklás ekkor 61-39, a kapura lövések száma pedig 13-3 volt a Real javára, a legkevésbé sem mondhattuk, hogy érdemtelen volt a hazai vezetés. A Real ettől kezdve már lubickolt a szituációban: az Atlético pedig vergődött a próbáljunk meg egy gólt rúgni vs. igyekezzünk nem kapni többet dilemmájában.

Végül mindkettőben kudarcot vallott, mert lőni nem tudott, viszont egy pompás kontra végén Ronaldo megrúgta idei második mesterhármasát,

52. egyenes kieséses BL-gólját, az 54.-et hazai pályán, összességében pedig a 103.-at – a további statisztikai finomságokért keljenek korán, mert reggeli cikkünkben minden benne lesz. A Real nemzetközi kupameccsen még soha nem győzte le három góllal az Atléticót.

Ez után a találat után, főleg, hogy nem született rá válasz, illetve látva a két csapat közötti különbséget ezen a találkozón, egyértelműen formalitássá vált a jövő hét szerdai visszavágó.