Szalai-gól és -gólpassz, Gulácsiék négyet lőttek a Bayernnek

Square Horizontal FOOTBALL DOIGT LEVE JOIE PLAN DEMI RAPPROCHE MATCH
Hoffenheim's Hungarian forward Adam Szalai celebrates scoring the 2-0 during the German First division Bundesliga football match between TSG Hoffenheim and Borussia Moenchengladbach in Sinsheim, southern Germany, on April 15, 2017. / AFP PHOTO / Amelie QUERFURTH / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
Szalai Ádám góllal és gólpasszal vette ki a részét a Hoffenheim brémai győzelméből, míg Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig a bajnok Bayern Münchennel játszott elképesztő, kilenc gólt hozó meccset. Wolfsburgban az ítéletidő is pályára lépett, és megvan a második kieső is.

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig parádésan kezdett a bajnoki címét már korábban megvédő Bayern München ellen, és Sabitzer góljával már a 2. percben vezetett.

Cserék

Robert Lewandowski ugyan negyedóra elteltével kiegyenlített, de a hazai pályán a szezonban csak két bajnokit bukó lipcseiek tovább parádéztak, és 3-1-re, majd 4-2-re is vezettek, győzni azonban nem tudtak, mert a Bayern az utolsó percekben három gólt is lőtt, és megfordította a mérkőzést. Az utolsó szót Arjen Robben mondta ki a 90+5. percben.

Nem szeretnek veszíteni:

Egyel kevesebb gólt láthatott a brémai közönség, de miután a hazai zöld-fehérek a nyolcból csak hármat vállaltak, nem igazán lehettek boldogok, szemben a vendég Hoffenheimmel, amelyik már a 11. percben 2-0-ra vezetett. A kezdőben helyet kapó Szalai Ádám előbb maga talált be, majd gólpasszal szolgálta ki Krmaricot.

Szalai gólja:

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2-0-ra győzött a már kiesett Darmstadt otthonában, és a szezonbeli harmadik idegenbeli sikerrel (11 vereség és három döntetlen mellett) visszavette az ötödik helyet.

Mégpedig attól a Freiburgtól, amelyik hazai pályán csak 1-1-es döntetlent játszott az Ingolstadtal, amelyik így viszont követte a Darmstadtod a másodosztályba. Az osztályozós helyen most a Gelsenkirchenben 1-1-et játszó Hamburg áll, köszönhetően a Mainznak, amelyik megemberelte magát, és 4-2-re verte az Eintracht Frankfurtot.

A viharos időket élő Wolfsburg életét egy kiadós ítéletidő is nehezítette, a Mönchengladbach elleni mérkőzést közel fél órára félbe kellett szakítani a pályára zúduló özönvíz és jégeső miatt.