Az U21-es Európa-bajnokság csoportkörében a portugálok tehetséges játékosa elképesztő gólt lőtt a spanyoloknak, de betalált az Újpest macedón válogatottja, Enis Bardhi is.
Bruma elképesztő gólja ellenére is kikapott Portugália Spanyolországtól az U21-es Eb-n Forrás: AFP/Maciej Gillert

A nemrég a Galatasaraytól a német élvonalbeli RB Leipzig együtteséhez igazoló Bruma

kétgólos spanyol vezetésénél lőtt bődületes bombagólt Kepa Arrizabalagának a 77. percben,

ám a találat mit sem ért végül, ugyanis a spanyolok 3-1-re megnyerték az összecsapást.

Az Újpest macedón válogatott játékosa, Enis Bardhi is eredményes volt.

Igaz, közel sem volt akkora találat, mint Bruma bombája – büntetőből volt eredményes a lilák támadója –, ám végül nagyon fontosnak bizonyult. Nagy meglepetésre Macedónia közel volt a sikerhez Szerbia ellen, amely csak Uros Djurdjevics fejesével tudott egyenlíteni a 90. percben.

U21-es Eb, B-csoport, 2. forduló, Lengyelország
Szerbia–Macedónia 2–2 (Gacsinovics 24., Djurdjevics 90., ill. Bardi 64. – 11-esből, Gjorgjev 83.)
Portugália–Spanyolország 1–3 (Bruma 77., ill. Saúl N. 21., S. Ramírez 65., Williams 93.,)