EL: tizenegyest hibázva is biztos előnyt szerzett a Videoton

Marko Scsepovics, Videoton
A fehérvári Marko Scsepovics az UEFA Európa Liga első selejtezőkörében játszott Videoton - Balzan FC labdarúgó-mérkőzésen
A Videoton FC 2-0-ra legyőzte a máltai Balzan együttesét Felcsúton a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén, így a rengeteg kihagyott helyzet ellenére is biztos előnnyel várhatja a visszavágót.

A Videoton az első perctől kezdve igyekezett bizonyítani, hogy különb csapat, mint a máltai bajnokság ezüstérmese, de a két-két brazil és szerb, valamint egy-egy kolumbiai és montenegrói légióssal megerősített ellenfél egyáltalán nem mutatta a megilletődöttség jeleit.

Talán ezért is kellett az első helyzetre a 27. percig, de az is egy máltai védő előtt adódott, igaz, Paul Fenech-nek okvetlen a javára írhatjuk, hogy saját kapuját vette célba, Janjusevic kapus hatalmas bravúrral tolta ki a kapufa mellé tartó labdát.

Az első félidőben inkább a küzdő jelleg dominált Forrás: MTI/Illyés Tibor

A Videoton próbálta nyomás alatt tartani a máltaiakat, de csak kisebb helyezetkig jutotttak, amire a vendégek a második féliő első tíz percének végén előbb egy lefordulásból megeresztett lövéssel, majd egy életerős szabadrúgással feleltek - Kovácsik Ádámnak az utóbbinál már védenie is kellett.

Marko Nikolic cserékkel próbálta erősíteni a támadósort, Bódi - az ő lövését a gólvonalról vágta ki a brazil Bruno - és Varga József helyére Pátkai és Géresi érkezett, a 72. percben pedig úgy tűnt, hogy a Videoton idejez is elérkezett:

Lazovic-Scepovic összjáték után utóbbi harcolt ki tizenegyest - amit azonban a lécre vágott.

Nyolc perccel később azonban már a kapufa sem mentette meg a Balsant: Géres adott remek labdát Scepovicnak, aki ezúttal már nem hibázott, higgadtan gurított a bal alsó sarokba.

Felcsút, 2017. június 29. A fehérvári Marko Scsepovics az UEFA Európa Liga első selejtezőkörében játszott Videoton - Balzan FC labdarúgó-mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2017. június 29-én. MTI Fotó: Illyés Tibor Forrás: MTI/Illyés Tibor

Az NB I előző kiírásának második legjobb góllövője még a rendes játékidőben lezárhatta volna a meccset, ha Géres centerezését egy méterről nem szerencsétlenkedi a kapu mellé, szerencsére azonban Lazovic a ráadás perceiben a Nego fejese után a kapusról kipattanó labdát a kapuba vágta, beállítva a 2-0-s végeredményt.