A Ferencváros hazai pályán Varga Roland duplájával 2-0-ra verte a lett Jelgavát, a Vasas pedig két góllal vezetett a Beitar Jeruzsálem otthonában, az izraeliek azonban fordítottak, és 4-3-ra nyertek  az Európa Liga-selejtező első körének első mérkőzésén.
46
46Mindaugas Grigaravicius

35
9Mindaugas Grigaravicius
Cserék

A Ferencváros friss nyári szerzeményei közül Thomas Doll vezetőedző három játékosnak is a kezdőcsapatban szavazott bizalmat, a védelembe Otigba, a középpályára Gorriarán, a csatársorba pedig Priskin került be. A sérült Böde helyén elől Radó kezdett.

Gera (balra) 38 évesen is a Fradi csapatkapitánya Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az első pillanattól fogva támadóan lépett fel a Fradi, amelynek már a 11. percben meg is lett az eredménye: az uruguayi Gorriarán nagyon szép labdával ugratta ki Amadout, aki egy csel után középre adott, ahol az érkező Varga Roland kapásból a kapuba lőtt. (1-0)

A játék képe nem változott, sőt, a lettek már az első félidőben próbálták húzni az időt, a Ferencváros pedig szinte egykapuzott.

A második játékrészben továbbra is

Varga volt a legveszélyesebb játékos a mezőnyben,

rendre sikerült elmennie a szélen, egy szabadrúgását pedig csak bravúrral tudta a kapufára tolni a labdát.

Fernando Gorriaran első tétmeccsén jól mozgott a Ferencváros középpályáján Forrás: MTI/Kovács Tamás

A második játékrészben másik két új Fradi-játékos is beállt, a 23 góllal tavaly az NB II gólkirályi címét elhódító Lovrencsics Balázs (testvérével, Lovrencsics Gergővel játszhatott így egy csapatban) és Bőle Lukács. Utóbbi néhány perccel később nagyon szépen ment el a jobb oldalon, kivárt három vendégvédő között, majd jó ütemben gurított vissza Vargának, a mezőny legjobbja pedig kapásból a kapuba lőtt. (2-0)

Vargát nem tudták tartani Forrás: MTI/Kovács Tamás

Otigba Kenneth remekül irányította a hazaiak védelmét, ám tíz perccel a vége előtt megsérült, le is kellett cserélni.

Az eredmény a továbbiakban már nem változott, így a Ferencváros 2-0-ra megnyert az első meccset, azaz

kétgólos előnyből várja a lettországi visszavágót.

Cserék

A Vasas ugyanebben az időben lépett pályára a Beitar Jeruzsálem otthonában, és már a 18. percben hátrányba került. Az angyalföldiek azonban nem estek össze, és Pavlov két góljával még az első félidőben fordítani tudtak.

Az első félidő góljai:

A szünet után tovább próbálkozott a Beitar, de a Vasas nemhogy tartotta az eredményt, de Kulcsár révén még növelte is az előnyt. Néhány perccel a vége előtt 3-2-re alakította az eredményt az izraeliek 37 éves klasszisa, a Liverpoolt, a Chelsea-t és az Arsenalt is megjárt Juszi Benajun.

Ezután jött a hidegzuhany, a Beitar a 92. és a 93. percben is lőtt egy-egy gólt, így

a félidei hátrány ellenére 4-3-re győzött.

Ha a Vasas mégis továbbjutna, jó eséllyel a Botev Plovdiv várna rá a következő körben, mivel a bolgár együttes a csütörtöki első felvonáson 3-1-re győzött az albán Partizani otthonában. Az albán csapat tavaly a Ferencvárost búcsúztatta a Bajnokok Ligája selejtezőjében.