A Bayern München és a Borussia Dortmund is könnyedén vette az akadályt a Német Kupa első fordulójában. A szombati mérkőzéseken a müncheni együttes a harmadik ligás, míg a BVB negyedosztályú csapatot búcsúztatott.

Az első fordulóban a Bayern München a harmadosztályú Chemnitzer FC vendége volt. Az első félidőben még jól tartotta magát a kiscsapat, egyedül Robert Lewandowski volt eredményes,

ám a második játékrészben beindult a bajor-henger és könnyed, 0-5-ös siker lett a vége.

Pierre-Emerick Aubameyang történelmer írt Dortmundban Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Patrick Seeger

A Borussia Dortmund a negyedosztályú 1. FC Rielasingen-Arlen ellen lépett pályára Freiburgban és mindkét félidőben szerzett két találatot, így négygólos sikert aratott és továbbjutott a következő körbe. Ami ennél sokkal érdekesebb, hogy

Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármast szerzett, 124 góljával pedig megelőzte a dortmundi idegenlégiósok örökranglistáján a korábbi éllovas svájci Stéphane Chapuisat-ot.

Német Kupa, 1. forduló
Chemnitzer FC (III.)–Bayern München 0–5 (Lewandowski 20., 60., Coman 51., Ribéry 79., Hummels 89.)
1. FC Rielasingen-Arlen (VI.)–Borussia Dortmund 0–4 (Bartra 12., Aubameyang 41. – 11-esből, 56., 80.)