A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik fordulójának szombati mérkőzésén az Olympique Lyon fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott a Bordeaux ellen. Ám nem emiatt marad sokig emlékezetes a mérkőzés, hanem Nabil Fekir mesteri megmozdulása miatt, aki a félpályáról vette be Benoit Costil kapuját.
Nabil Fekir elképesztő gólt lőtt a Bordeaux-nak Forrás: AFP/Philippe Desmazes

Az Európa-ligában a Videoton ellen elvérző Bordeaux már a 10. percben nehéz helyzetbe került, amikor

Nabil Fekir jól vette észre, hogy Benoit Costil kint áll a kapujából és a felezővonalról hihetetlen gól lőtt.

Sergi Darder kiállítása miatt azonban már a 36. perctől emberhátrányban játszott az akkor két góllal vezető Lyon. A Bordeaux pedig a hajrában ezt ki is használta: hiába volt kétgólos előnye a hazai csapatnak (3-1) a 88. percben, végül a Bordeaux a 3-3-as döntetlennel meglepetésre elvitte az egyik pontot.