Az argentin labdarúgó-válogatott kedden 1-1-es döntetlent játszott sereghajtó vendégével, a venezuelai csapattal, így továbbra is nehéz helyzetben van a 2018-as, oroszországi világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.

Az ötszörös aranylabdás Lionel Messivel felálló együttes a második félidő elején hátrányba került, majd egy öngóllal sikerült egyenlítenie. Az egy ponttal viszont továbbra is csak az interkontinentális pótselejtezőt érő ötödik helyen állnak az argentinok két körrel a zárás előtt.

Lionel Messiéknek továbbra sem megy címeres mezben Forrás: AFP/Eitan Abramovich

Ennél is rosszabb helyzetbe került a legutóbbi két Copa Americán arany-, az idei Konföderációs Kupán pedig ezüstérmes Chile, ugyanis 1-0-ra kikapott az utolsóelőtti Bolívia vendégeként, így a hatodik helyre csúszott vissza.

Dél-amerikai vb-selejtezők, 16. forduló:
Bolívia–Chile 1–0 (Arce 59. – 11-esből)
Kolumbia–Brazília 1–1 (Falcao 56., ill. Willian 45+2.)
Ecuador–Peru 1–2 (E. Valencia 79. – 11-esből, ill. Flores 73., Hurtado 76.)
Argentína–Venezuela 1–1 (Feltscher 54. – öngól, ill. Murillo 51.)
Paraguay–Uruguay 1–2 (Á. Romero 88., ill. F. Valverde 78., G. Gómez 80. – öngól)

Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Brazília 37 pont, 2. Uruguay 27, 3. Kolumbia 26, 4. Peru 24 (26-25), 5. Argentína 24 (16-15), 6. Chile 23, 7. Paraguay 21, 8. Ecuador 20, 9. Bolívia 13, 10. Venezuela 8.

A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával, Új-Zélanddal.

Nem sikerült túl jól az amerikai válogatott szereplése sem. Honduras vendégeként 1-1-es döntetlenre futotta. Az Egyesült Államok újabb pontvesztésével a negyedik, csak interkontinentális pótselejtezőt érő helyre csúszott vissza a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokság észak- és közép-amerikai selejtezősorozatában, mivel Panama három góllal győzött a sereghajtó Trinidad és Tobago ellen.

Costa Rica közel került a kijutáshoz azzal, hogy otthon 1-1-es döntetlent játszott a már vb-résztvevő Mexikóval, ezzel ugyanis két körrel a zárás előtt hat pontra növelte előnyét az amerikai és a hondurasi csapattal szemben, azaz egyetlen pontra van szüksége a vb-szereplés kiharcolásához.

Észak- és közép-amerikai vb-selejtezők, 5. szakasz, 8. forduló:
Honduras-Egyesült Államok 1-1 (1-0)
Costa Rica-Mexikó 1-1 (0-1)
Panama-Trinidad és Tobago 3-0 (1-0)
Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Mexikó 18 pont, 2. Costa Rica 15, 3. Panama 10, 4. Egyesült Államok 9 (12-11), 5. Honduras 9 (9-16), 6. Trinidad és Tobago 3.

A CONCACAF-zóna selejtezőjének utolsó köréből három csapat jut ki közvetlenül a jövő évi, oroszországi vb-re, a negyedik pedig pótselejtezőt játszik majd az ázsiai kvalifikációs sorozatból érkező ellenféllel, amely Ausztrália vagy Szíria lesz.