A labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójának szombat esti rangadóján a Ferencváros 3-1-re legyőzte a bajnoki címvédő Budapest Honvédot a Bozsik Stadionban.

OTP Bank Liga, 9. forduló
Budapest Honvéd-Ferencvárosi TC 1-3 (1-1)
Bp. Honvéd: Gróf – Latifu, Baráth, Kamber, Lovric (Danilo, 63.), Bobál D. (Holender, 83.) – Nagy G. (Kabangu, 76.), Gazdag, Banó-Szabó – Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Erik Van der Meer
FTC: Dibusz – Botka, Otigba, Blazic, Pedroso – Szpirovszki, Gorriarán – Lovrencsics G. (Böde, 46.), Paintsil (Leandro, 77.), Varga R. (Moutari, 86.) – Priskin. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerzők: Lanzafame (33. -11-esből), ill. Varga R. (6., 48.), Paintsil (68.)
Sárga lap: Lanzafame (43.), Latifu (62.), Kabangu (82.) ill. Botka (32.), Otigba (81.)
Piros lap: Botka (72.)

A Ferencváros már a 6. percben megadta a mérkőzés alaphangját.

Lovrencsics Gergő bal oldali beadására a kirobbanó formában játszó Varga Roland robbant be, és közelről a léc alá lőtt (0-1).

A 19. percben egyenlíthetett volna a Honvéd, az év játékosának választott Davide Lanzafame szöglete után Djordje Kamber fejelhetett hat méterről, azonban Dibusz Dénes parádés mozdulattal tornázta ki a jobb alsó sarokba tartó labdát.

Dibusz Dénes több bravúrt is bemutatott a Bozsik Stadionban Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A 33. percben a semmiből egyenlített a Honvéd. Lanzafame küzdött meg egy labdáért a Fradi ötösén belül, majd a lecsorgó Nagy Gergő elé került, aki lövésre lendítette a lábát, de az érkező Botka Endre belerúgott, Farkas Ádám azonnal a tizenegyes pontra mutatott.

A labda mögé az olasz támadó állt, aki higgadtan a jobb alsó sarokba gurított a balra vetődő Dibusz Dénes mellett (1-1).

Davide Lanzafame tizenegyesből egyenlített Forrás: Honvéd/Facebook

A 42. percben ismét megszerezhette volna a vezetést a Fradi. Bobál Dávid ajándéklabdája után Lovrencsics Gergő került ziccerbe, megpróbálta meglepni Gróf Dávidot, de a Honvéd kapusa szép reflexmozdulattal védte a válogatott támadó rövid alsó sarokba tartó lövését. A félidő parázs jelenettel zárult.

Lanzafame csapott oda a mögötte futó Fernando Gorriaránnak, a játékvezető sárga lapot adott az olasz csatárnak, de a Fradi játékosai hevesen reklamálták a pirosat.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, egy bal oldalról belőtt labdát Bobál Dávid elnézett, és a háta mögül kibújó Varga Roland akrobatikus mozdulattal, hat méterről a kapu jobb oldalába lőtte (1-2).

Varga Roland duplával vette ki a részét a Ferencváros győzelméből Forrás: MTI/Illyés Tibor

A 68. percben eldöntötte a mérkőzést a Ferencváros. Botka Endre futott el a jobb szélen, az élesen belőtt labdájára Joseph Paintsil érkezett, aki bal felső sarokba belsőzött (1-3).

A ghánai játékosnak ez volt a második gólja a második NB I-es mérkőzésén.

A 72. percben emberhátrányba került a Fradi. A sárga lapos Botka Endre a kispesti térfélen lerántotta a brazil Danilót, ezért megkapta a második sárga lapját Farkas Ádámtól.

A 80. percben szépíthetett volna a Honvéd.

A csereként érkező Kabangu fejelt le egy labdát a második hullámban érkező Eppel Mártonnak, de a regnáló gólkirály tíz méterről nem találta el a kaput.

Az utolsó tíz percben az emberelőnyben játszó kispestiek mindent megtettek a góllövésért, de a Fradi védelme tökéletesen zárt, így maradt az 1-3-s eredmény.

A Ferencváros ezzel a győzelemmel megelőzte a Honvédot, és feljött a tabella második helyére,

míg Varga Roland tíz góljával továbbra is a góllövőlista élén áll.